Субота, 28 листопада

Суд міста Копейськ Челябінської області відмовив українському політв’язню Олександру Кольченку в достроковому звільненні після того, як він подав клопотання про переведення на виправні роботи замість ув’язнення в колонії. Виїзний суд відбувся в колонії № 6 в Копейську 31 липня.

«Хотів би ще раз підкреслити, що моя мати вже досягла пенсійного віку, не працює і не має можливості мене утримувати. Крім того, в силу віку вона дуже потребує моєї моральної, фізичної та – що важливо – матеріальної допомоги. Я молодий і працездатний. Я хочу і можу і продовжувати подальше навчання, і працювати. Я не боюся фізичного праці. Замість того щоб жити за рахунок платників податків, я міг би себе утримувати», – наголосив політв’язень.

Він також просив суд врахувати, що з моменту його затримання числиться на контролі в медичних працівників СІЗО і ІК-6 у зв’язку з дефіцитом маси тіла.

«Усунути цю патологію в умовах колонії при відсутності додаткового білкового харчування неможливо. Таким чином, ця проблема може перерости в хронічне захворювання і мати незворотні наслідки», – додав Кольченко.

Кольченко назвав примусові роботи «одним із можливих кроків до адаптації в суспільстві», а також заявив, що його подальше перебування в ув’язненні заважає йому продовжувати навчання в Таврійському національному університеті.

Свою відмову суд мотивував тим, що є порушення режиму в колонії і з боку Кольченка та стягнення на його адресу.

Російський правозахисник Микола Щур назвав відмову суду винятково політичним рішенням.

Правозахисники подали апеляцію в Челябінський обласний суд. Розгляд апеляції має відбутися протягом місяця. Але перспектив правозахисник не бачить.

Залишити коментар