П'ятниця, 27 листопада

Учора Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України в Тристоронній контактній групі. Щоправда, дізнався про це дипломат… завдяки журналістам. Як оцінили таке рішення президента користувачі мережі – традиційно розповідаємо в реакціях.

Сам Роман Безсмертний пояснив: причиною звільнення стала його публічна позиція. Зокрема, стосовно тактики дій на лінії розмежування та тактики дій у переговорній групі. За словами дипломата, він чесно, коректно та відкрито казав, що «тут треба діяти отак, а тут отак».

Політолог Михайло Басараб припускає, що Безсмертний міг не підійти команді президента лише через те, що його адекватна оцінка ситуації заважала впровадженню через Мінськ якихось неадекватних мирних ініціатив.

Нардеп восьмого скликання Сергій Висоцький назвав звільнення Безсмертного «помилкою, котра послабить Україну, не кажучи вже про послаблення самого президента».

Інший нардеп та ексжурналіст Мустафа Найєм також вважає звільнення дипломата помилкою, а подібні кроки влади, на його думку, створюють відчуття хаосу та неузгодженості у партнерів поза країною.

Журналіст Айдер Муждабаєв також поставився до звільнення Романа Безсмертного з ТКГ негативно, назвавши це «поганим симптомом».

Політолог Віктор Таран зізнався, що для нього звільнення Безсмертного не стало несподіванкою, оскільки події останніх двох тижнів чітко продемонстрували: Зеленський у відносинах із Росією обрав послідовну тактику «умиротворення агресора» і «підігравання Росії». 

Євген Будерацький, заступник головного редактора видання «Українська правда», нагадав, що президент повернув дипломата до мінської групи, оскільки той – «досвідчений переговірник». Тепер же Зеленський видаляє Безсмертного з ТКГ, вже не зважаючи на досвід у цій ролі. 

Блогер Сергій Марченко зазначив, що у «колючого та не зовсім зручного» Безсмертного є дві важливі особливості – він розумний і він патріот. Тепер же у Мінську немає патріота Безсмертного, але є бізнесмен Пінчук (Кучма).

Нардеп восьмого скликання Ігор Луценко запевнив, що нині «замиренням» із Росією керує не Зеленський, а Кучма з Пінчуком. Президент же, за словами Луценка, лише виконує їхні побажання. 

Журналіст і головред видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов запевняє: звільнення Романа Безсмертного з Тристоронньої контактної групи послаблює позиції президента Зеленського на перемовинах із Росією.

Ірина Геращенко, перша заступниця Голови Верховної Ради восьмого скликання, також негативно відреагувала на звільнення Безсмертного, оскільки той, за словами нардепки, інтелектуально міг би посилити як владну команду, так і самі переговори.

Політичний аналітик Павло Нусс наголосив, що у ТКГ Безсмертний був на своєму місці. До того ж, за словами експерта, звільнення без попередньої консультації сторін не найкращим чином репрезентує українську владу.

Політолог Сергій Таран зауважив: Романа Безсмертного усунули напередодні чергових дипломатичних боїв за Україну, а це майже завжди означає зміну переговорних позицій.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зазначив, що відставка Безсмертного з ТКГ цього разу має те ж саме коріння, що і вперше, за часів Порошенка: і тоді, і тепер Роман дозволяв собі висловлювати власну точку зору на події, котра не збігалася з позицією президента.

Юрій Романенко, політолог, відзначив, що звільнення дипломата демонструє хаос керівництва в Офісі президента та нагадує те, що відбувалося у Дональда Трампа під час першого року каденції.

Політичний експерт Олексій Мінаков запевнив, що Безсмертному «дали копняка», оскільки він не вписався в генеральну лінію команди Зеленського: забагато думок, відмінних від інших членів команди.

Марія Кучеренко, аналітикиня Центру досліджень проблем громадянського суспільства, переконана, що звільнення Безсмертного, ще й у подібній формі, – дуже груба помилка.

Збирав реакції та перевіряв на сайті президента, чи його ще не звільнили, Степан Коза

Залишити коментар