Субота, 15 серпня

Метеоблог головного синоптика країни

Маковій ділить щастя навпіл. Бо до 14 серпня ще є надія, що літо буде вічним, але після Маковія вже розумієш, що осінь, хоча й красуня, незабаром прийде. Бо як не лютує цими днями спека в Україні, все ж різкі похолодання за скаженими холодними грозовими атмосферними фронтами нагадують нам, що все – минуще.

До кінця поточного тижня найхолоднішою буде західна частина, де максимальна температура повітря не перевищить +18+23 градусів, а подекуди очікується навіть +14+19 градусів.

Спека потриває на півдні, сході України та у більшості центральних областей, окрім Вінниччини, стовпчики термометрів досягнуть +30+35 градусів.

У північних областях після рекордних +35 градусів температура повітря впродовж 15, 16, 17 та 18 серпня знизиться до +20+26 градусів.

Послаблення спеки на півдні та в східній частині прийде вихідними, там очікується 17-18 серпня 24-29 градусів тепла.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www1.wetter3.de

Сильна спека може провокувати пожежі, будьте особливо обережними з вогнем.

Значні коливання температури повітря, від +35 до +20 градусів, негативно позначатимуться на здоров’ї людей похилого віку та осіб із серцево-судинними недугами. Пийте побільше води, обов’язково звертайтеся в разі загострення до спеціалістів і не забувайте, що свіже повітря все одно корисніше, аніж задушлива кімната. Головне, перебуваючи на природі, не забувати прибирати після себе і поважати навколишні квіти, дерева, кущі та все лісове царство.

Дощі та грози до кінця тижня ймовірні на заході України, у суботу та неділю локальні опади пройдуть у східних областях. При наближенні грози одразу ховайтеся у приміщення, не сидіть у воді, подбайте про малюків.

На решті території України, на півночі, у центральних областях та у південній частині, пануватиме суха сонячна повітряна маса. Особливо сприятливими будуть 17 та 18 серпня для відпочивальників на півдні, у традиційно курортних зонах, адже очікується сонячна суха погода без сильної спеки із температурою повітря +26+29 градусів.

Наступний тиждень обіцяє бути в України переважно сухим.

Окремі дощі та грози пройдуть у східних областях та південному сході, проте значна частина території належатиме малохмарній сонячній погоді.

Температура повітря підвищиться, але сильної спеки не передбачається. Протягом дня стовпчики термометрів коливатимуться в межах +25+30 градусів. У середині тижня лише на півдні та у центральних областях буде спекотніше,+29+34 градуси.

У Києві до кінця поточного тижня температура повітря передбачається комфортною, протягом дня +22+25 градусів. З понеділка повітря знову почне прогріватися, і в столиці вже очікується +25+28 градусів.

Суттєвих опадів у Києві не передбачається до кінця поточного тижня і в першій половині наступного. Тому найближчим часом у столиці – ідеальна погода для прогулянок, відпочинку та роботи на свіжому повітрі.

Маковій минув, меду і шуликів наїлися, попереду – Спаса з його фантастично красивими яблуками. А вже потім – осінь.

Чим менше лишається літа, тим більше будемо цінувати кожен його день, не зважаючи ані на політичну, ані на синоптичну ситуацію. Якими б вони не були. Бо серпень обіцяє і завжди приходить, він буде з нами, не зараз, так через рік.

Насолоджуємося.

Наталка Діденко

Залишити коментар