Середа, 25 листопада

Поки Зеленський грає роль Микити Хрущова, б’ючи кулаком по столу, Росія вже роздала 25 тис. паспортів мешканцям Донбасу та влаштувала «міні-Чорнобиль» на випробуваннях ядерних ракет. Північний сусід ставить всі гроші на озброєння, Путін катається Кримом на мотоциклі, а як відповідає Україна – читайте у традиційному дайджесті від Opinion.

Президент РФ Володимир Путін 10 серпня відвідав окупований Крим, де взяв участь у міжнародному байк-шоу «Тінь Вавилона», що організований мотоклубом «Нічні вовки».

«Президент РФ Володимир Путін приїхав на байк-шоу “Тінь Вавилона” у Севастополі на мотоциклі “Урал”. Президент привіз разом із собою главу Криму Сергія Аксьонова та т. в. о. губернатора міста Михайла Развожаєва. Байкери подарували президенту байкерський головний убір – в’язану шапочку і фільм “Русский реактор”, який вони зняли під час одного з попередніх байк-шоу і присвятили Путіну», – пише російський «Інтерфакс»

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з неузгодженим з українською стороною відвіданням 10 серпня президентом РФ Володимиром Путіним окупованого Криму.

Cпроби російської сторони та масмедіа інтерпретувати такі «візити» як «звичайні» внутрішньодержавні поїздки російських посадовців є нікчемними. Крим і Севастополь є невіддільною частиною суверенної території України – наголосили у Міністерстві закордонних справ.

Менш агресивною тактика РФ від наших заяв не стає. У Міністерстві внутрішніх справ РФ заявляють, що російське громадянство вже отримали 25 тис. українців, що проживають у Донецькій та Луганській областях. У тамтешніх міграціонках щодня черги по 20-30 українців, що планують зректися громадянства. 

«На сьогодні мешканці окупованих територій Луганської та Донецької областей подали понад 60 тис. заяв на отримання російських паспортів», – зазначила керівниця Головного управління з питань міграції МВС РФ Валентина Казакова.

У відповідь президент України Володимир Зеленський спростив процедуру отримання громадянства для іноземців, зокрема для росіян.

«​​​​Ми розуміємо усю складність політичного стану РФ і хочемо допомогти росіянам, яких переслідують через політичні переконання. Тому тепер вам не потрібно скасовувати російське громадянство, щоб отримати українське. Достатньо подати клопотання про набуття українського громадянства», – цитує Зеленського його пресслужба.

Також це стосується осіб, «які проходять службу у ЗСУ та мають визначні заслуги перед нашою країною або які звертаються за громадянством України, і це становить державний інтерес».

Також Україна готує концепцію перехідного правосуддя для реінтеграції Криму та Донбасу. Заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка заявив, що буде підготовлено концепцію перехідного правосуддя, імплементовано норми і принципи міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права.

Поки що це тільки слова, а в реальності ми маємо Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, яке вже може посипати голову попелом. 

Фото: Олександр Косарєв / УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро спільно з представниками управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури та Служби безпеки України затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака та його помічника на хабарі в 480 тис. доларів.

«Бралися кошти на вплив окремих міністерств Кабінету Міністрів на погодження проєктів будівництва та реконструкції будівель та споруд. Це було одне з питань. Інше питання – вирішення цивільного позову у Верховному суді», – сказали в пресслужбі Національного антикорупційного бюро.

Зокрема, йдеться про побудову «багатофункціонального комплексу громадського призначення» та кафе у Печерському районі на Набережному шосе (буферна зона Печерської лаври).

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив, що під час досудового розслідування було встановлено, що Гримчак із «помічником» вимагали хабара за обіцянку забезпечити вплив на суддів Верховного суду щодо ухвалення рішення на користь зацікавленої особи, а також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, використовуючи свої службові повноваження.

Інформацію спростовує і Мінкульт, і МінТОТ, мовляв, такого не було та бути не може. Але ж пачки доларів на розкладках прокурорів кажуть про інше.

Тим часом Зеленський у Житомирі у ролі Микити Хрущова вимагає звільнень у Нацполіції та СБУ в Рівненській та Волинській областях.

Чинний глава держави Володимир Зеленський нещодавно на своєму посту. Говорити про те, наскільки успішним він буде на цьому місці, ще дуже рано. Але вже тепер, менш ніж за 100 днів після інавгурації, можна з упевненістю сказати, що Зеленський точно впише своє ім’я в історію українського політичного фольклору.

За своє коротке президентство новий глава держави встиг підняти на небачену досі висоту жанр політичного розносу, пише «Українська правда»

За кілька годин у цьому краї президент встиг попросити звільнити керівників поліції та Служби безпеки, а ще прокурора області. Усіх – через процвітання бурштинової мафії.

«Ми почнемо працювати по всіх прізвищах у цих трьох областях (Волинська, Рівненська, Житомирська – УП). Щоб вони збирали свої речі та змінили адресу свого існування, змінили країну свого життя. Це буде найм’якший варіант для них», – заявив Зеленський і почав по черзі розпікати обласних силовиків.

«Політики усіх рівнів у шоці, але народу подобається. Тому сміємо припустити, що жанр політичного розносу буде розвиватися новим президентом і надалі», – підбиває підсумок журналіст Роман Романюк. Та головне, аби ця тактика мала успіх не лише в ютубі, а й в Україні загалом.

Коли влада починає імітувати, а не працювати – стаються трагедії. 8 серпня в Архангельській області Росії стався вибух на військовому полігоні. За даними Міноборони РФ, вибух стався під час випробування рідинної реактивної рухової установки.

У російському міністерстві стверджували, що після НП жодних викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, а радіаційний фон у нормі.

Проте 13 серпня фахівці Росгідромету повідомили, що після вибуху рівень радіації в Сєвєродвінську (майже 50 км від місця вибуху) підскочив в 4-16 разів. А це – половина «Чорнобилю». 

Грінпіс вже заявив, що влада РФ приховує інформацію про рівень радіації після вибуху на військовому полігоні. 

«До загалу оперативно не донесли інформацію про те, що Росгідромет зафіксував підвищений рівень не тільки гамма-, але і бета-випромінювання, причому не тільки в Сєвєродвінську (8 серпня), але і в Архангельську у вигляді випадінь (рівень зріс 9 серпня, значення залишалися підвищеними 10 і 11 серпня)», – заявили екологи.

Також у РФ не публікують інформацію про те, які радіоактивні речовини потрапили в навколишнє середовище в результаті інциденту.

Проте американські ядерні фахівці, з якими говорили кореспонденти Reuters, стверджують, що «при вибуху ракетних двигунів із рідким паливом не випромінюється радіація». Вони припустили, що могли відбуватися випробування ядерних ракет.

Анкіт Панда, старший співробітник Федерації американських вчених, наголосив: «Ми знаємо, що росіяни працюють над ядерним двигуном для крилатої ракети».

Росія мілітаризується, сподіваючись перетворити на ядерний попіл увесь світ (за словами пропагандиста Кисельова), та радше вона спалить своїх співгромадян, приховуючи реальні масштаби катастрофи.

Текст: Денис Соколов

Залишити коментар