Субота, 5 грудня

І до нових облич. Обраний нардепом від «Слуги народу» Максим Бужанський назвав журналістку одного з українських видань… «тупою вівцею». Ви можете не вірити, але знайшлись і ті, хто його підтримав. Детально про риторику нового скликання – у реакціях.

Почнемо з допису самого Максима Бужанського, котрий той опублікував у своєму телеграм-каналі. Там він називає журналістку «Нового времени» «черговою тупою вівцею» та представницею «одіозного ЗМІ» за те, що авторка заявила: новообраний нардеп ностальгує за СРСР та часами Януковича. 

Сама журналістка Ольга Духніч переконана: відповідати Бужанському щось на подібні заяви – це ніби намагатися з’ясувати відносини з голубом, котрий нагидив на рукав вашого пальто. Водночас авторка сподівається, що в ролі народного депутата Максим Бужанський працюватиме продуктивніше, ані ж це відбувається за типового життєвого циклу голубів. Хе-хе, тролінг на п’ятірочку насправді.

Також журналістка порадила не годувати «тролів, клоунів, голубів та депутата Бужанського» у громадських місцях, натякаючи, що «слуга народу» просто намагається хайпанути на ситуації.

Як ви думаєте, хто підтримав Бужанського одним із перших? Бінго, звісно ж – інший «слуга» та скандальний блогер Олександр Дубінський. Ще й без згадки Портнова не обійшлося. Чудова компанія, нічого не скажеш, звісно.

А ще заступилася за бідолагу Бужанського телеведуча та журналістка Наталя Влащенко. Мовляв, усе цілком справедливо – нічого було називати новоспеченого народного обранця прихильником Януковича. Типу оцінка за оцінку, око за око, зуб за зуб… Перепрошую, а такі принципи справді ще працюють у ХХІ сторіччі?

Підтримав Бужанського та бізнесмен Гарік Корогодський, запевнивши, що також поділяє журналістів на декілька груп, серед яких «тупі вівці» – не найбільш багаточисленна. Ем…

І вишенка на торці фан-клубу Бужанського – Едуард Долинський, директор Українського єврейського комітету. Щоб усе стало прозоро зрозуміло: для автору допису Олександр Дубінський – це високопрофесійний журналіст, «один із небагатьох у професії». А далі вже оцінюйте на свій розсуд. Цікаво тільки, Шарій – це теж профі?

А ось і доволі неоперативна, але все ж реакція самої партії «Слуга народу». У політичній силі вибачилися перед журналісткою, однак назвали слова Бужанського… «достатньо зрозумілою реакцію». Я б додав, але далі по тексту просять утриматися від оціночних суджень. Думаю, ви і так все розумієте.

Натомість громадський активіст Сергій Стерненко запевнив, що слова журналістки про ностальгію за Януковичем – цілком собі правда: Бужанський підтримує Дубінського, котрий, як і він, мріє про Богдана в кріслі прем’єра та Портнова (господи, чого так часто це прізвище) в якості генпрокурора. Ах, і Лукаш – у крісло очільниці Міністерства юстиції. А так ні, жодної ностальгії.

Політолог Віктор Таран натомість обурився, що журналістська спільнота не зробила жодної колективної заяви, як і не було жодного сюжету на центральних ЗМІ чи заяв профільної медійної організації. 

Перша заступниця голови Верховної Ради восьмого скликання Ірина Геращенко підтримала Ольгу Духніч, запевнивши, що Бужанський разом із партією «Слуга народу» мають вибачитися як перед журналісткою, так і перед виданням «Новое время».

На боці журналістки зі словами підтримки виступив і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Нардеп Олексій Гончаренко порадив… поменше демонструвати підвищений рівень тестостерону та пам’ятати, що депутатство – це не привілегія, а велика відповідальність. Тож і бути потрібно прикладом, а не «хлопцями з 90-х у малинових піджаках».

Журналіст Сергій Грішин виявився більш лаконічним, назвавши Бужанського… чортом. У мене тепер питання: час дзвонити Баканову, чи це так не працює?

Наталія Лигачова, шеф-редакторка видання «Детектор Медіа» не без сарказму зазначила, що сценаристи могли б вже спокійно збирати матеріал для серіалу «Гопники в Раді», адже хамство в політиці стає «вищим пілотажем» та маркером «свій».

Журналіст Айдер Муждабаєв порадив представникам «Слуги народу» позбавитися Бужанського якомога раніше, допоки він не потягнув політичну силу на дно.

Громадський активіст Олександр Равчев переконаний, що Бужанський – це перший серйозний тест для порядних людей, котрі стали депутатами від партії «Слуга народу».

На жорстку реакцію з боку лідера партії чекає і журналіст Данило Мокрик. Мовляв, якщо в партії різко, публічно й однозначно не проведуть червону лінію, значить, вони підтримують Бужанського та його висловлювання. А як ми вже читали, чіткості в заяві політичної сили не простежується.

Блогер Сергій Марченко натомість висловив співчуття «нормальним людям у складі партії», котрим буде «прилітати» кожного разу, коли Бужанський чи Дубінський дозволятимуть собі зайве. 

Однак, як зауважив журналіст Антон Швець, ті з майбутніх нардепів, кого Марченко оцінив позитивно… не вважають подібні заяви своїх однопартійців маркерами. 

Журналіст Сергій Іванов натомість запевняє: Бужанський окреслив своє ставлення до преси та показав, наскільки йому… кхм, все одно на цінності та спекуляції, якими він зробив собі кар’єру. Варіантів виходу із цієї ситуації, на думку Іванова, для журналістів два: або стати реальною четвертою владою, або… «тупими вівцями».

Збирав реакції та дзвонив Баканову щодо цього чорта Степан Коза

Залишити коментар