П'ятниця, 30 жовтня

Близько 100 журналісток звернулися до президента Володимира Зеленського та інших представників влади з вимогами відреагувати на дії окремих політиків, які вважають сексистськими та образливими.

Авторки звернення вважають недостатньою реакцію владної партії «Слуга народу» на висловлювання обраного народного депутата від цієї політичної сили Максима Бужанського щодо журналістки видання «Новое время» Ольги Духніч.

«Сексистські чи інші образливі висловлювання на адресу журналісток і журналістів уже неодноразово звучали від політиків. Такими, зокрема, були: “дорогенька моя” – звернення Петра Порошенка до журналістки “Детектор Медіа” Марини Баранівської, “хлопчиком” назвав чинний президент Володимир Зеленський журналіста програми “Схеми” Михайла Ткача, голова Офісу Президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку “Радіо Свобода”, коли вона ставила йому запитання. Ці та схожі висловлювання й дії неприпустимі, оскільки вони принижують честь професії та людську гідність», – ідеться у зверненні.

Підписантки вимагають «розробити та впровадити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність» представників влади, «розробити та впровадити рекомендації щодо боротьби зі сексизмом… і забезпечити належні ресурси для таких заходів», «Верховній Раді України запровадити законодавство, що забороняє сексизм у ЗМІ та заохочує моніторинг і виконання таких заходів», а також «забезпечити навчання народних депутатів та депутаток із базового курсу з прав людини і свобод».

4 комментария

  1. Олександр on

    Звичайно треба бути обережнішим. Називати жінку «тупою вівцею» в наш час не варто.
    Треба було обізвати «тупорилим бараном» — тоді б фемки не придралися б.

    • Пнатолій on

      Анатолій- Олександру: Не треба демонструвати свою невихованість перед усім світом! Хай вона залишається ніким не побачена, не почута і не прочитана!

Залишити коментар