П'ятниця, 27 листопада

Із п’ятниці в Україні запрацює перша професійна «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки «Lifeline Ukraine». Гаряча лінія працюватиме цілодобово за номером 7333. На першому етапі проєкт фокусуватиметься на ветеранах війни на Донбасі.

«Це структура, яка діятиме за принципом “рівний рівному”, заснована на кращих міжнародних практиках. Більшість команди складатимуть ветерани. Загалом у ній працюватимуть близько 40 фахівців, і зараз ми продовжуємо відбір», – розповів Пол Найленд, засновник «Lifeline Ukraine».

«Lifeline Ukraine» частина проєкту – «All4One» Фонду «Східна Європа». Фінансову підтримку надає також Посольство Великої Британії в Україні, не грошову (послуги, захищені мобільні лінії, приміщення) – декілька приватних компаній.

«Проєкт неурядовий, але створюється та координується у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством ветеранів. Ідея створити в Україні таку гарячу лінію виникла в Уляни Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України, після знайомства з австралійським досвідом», – ідеться в повідомленні.

Грант від Посольства Великої Британії складає 580 тис. фунтів стерлінгів.

«Із досвіду нашої країни, ми розуміємо важливість психологічної підтримки для ветеранів, тож радо розширюємо нашу допомогу Україні на цю сферу. Цей проєкт заповнить ту ланку допомоги, якої бракувало – це найперше місце, куди ветеран може звернутися, якщо йому більш немає з ким поговорити. Дуже важливо, що це підтримка від рівних, від колишніх побратимів – ветеран найкраще зрозуміє ветерана, на додачу до професійної підготовки», – зазначила Хелен Фейзі, заступниця голови Місії Посольства Великої Британії в Україні.

Залишити коментар