Субота, 30 травня

Метеоблог головного синоптика країни

День Незалежності України, День Прапора України – за цими словами з великими буквами стоять мільйони українських людей, які мріяли та робили все, щоб ми могли ось так урочисто та просто про це писати.

Кожен, хто має власну гідність, хто хоче знати, хто він, звідки та як звали його прадідів, хто цінує понад усе особисту та суспільну свободу без зайвого пафосу вважає День Незалежності своєї країни найголовнішим святом. Святом, яке здобували мільйони українців для нас, теперішніх.

Про характер, землі, природу, людей, культуру та історію багато відомо. Поговоримо трохи про клімат України.

В Україні панує помірно-континентальний клімат – один із найсприятливіших для життя людини. На Південному березі Криму клімат – субтропічний середземноморський. Циклонів за рік спостерігається за рік 45, антициклонів – 36. Це в середньому. В Україні переважають дні з ясною сонячною погодою – у середньому на рік їх спостерігається 230-235.  Повітряні потоки – більшість із заходу, домінують у більшості областей західні вітри. Опади розподіляються нерівномірно. Середньорічні суми опадів зменшуються із заходу та північного заходу на південний схід та південь від 650-600 мм до 300 мм.  Найбільше небесної вологи припадає на Карпати – понад 1 500 мм, у південній частині часом бувають посухи.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wxcharts.com

Строкатий, багатий на різні метеорологічні явища, переважно сприятливий – такий наш український клімат.  Або українською буде точніше – підсоння. Із підсоння, тобто, зі сталих багаторічних ознак, переходимо до синоптичної ситуації, до найближчої погоди.

До кінця тижня, на День Прапора та на День Незалежності, в Україні пануватиме суха сонячна погода.  Антициклон визначатиме метеоумови в більшості областей. Невеликий виняток становитимуть локальні дощі та грози у прикарпатських областях та північному сході України. Температура повітря у західних областях та у північній частині протягом дня коливатиметься близько +24+29 градусів.

А ось на півдні, у східних областях та в більшості центральних, окрім Вінниччини, спека втримається. Передбачається максимально +30+35 градусів. У більшості областей вітер буде поривчастим, подекуди до сильного.

Наступний тиждень суттєвих змін у погоді не принесе. В Україні переважатиме суха погода, високий атмосферний тиск, сильна спека на півдні, сході й у центрі; на півночі та заході буде тепло, до помірної спеки.

У Києві 23-24 серпня, на День Прапора та День Незалежності, опадів не передбачається, буде сухо та сонячно. Пориви північно-східного вітру можуть досягати 12-15 м / с. Температура повітря коливатиметься вночі в межах +12+15 градусів, удень очікується +25+28 градусів.

На наступному тижні погода в Києві суттєво не зміниться – без опадів, поривчастий вітер, максимальна температура повітря +26+28 градусів, місцями +28+30 градусів.

Сприятливе підсоння, чудове літо, погода без особливих крайнощів, родовита земля, розкішна природа, усе необхідне для щастя дав українцям Бог. Нам – лише наповнювати це гідністю, розумною працею, свободою та щоденною боротьбою за Незалежність. Слава Україні!

Наталка Діденко

1 комментарий

Залишити коментар