П'ятниця, 4 грудня

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали безглуздою заяву Президента України Володимира Зеленського про повернення РФ у «Велику вісімку» та чекають від нього «сигналів». Про це йдеться в заяві речниці МЗС РФ Марії Захарової.

«Шановний пане Президенте України, вам підсунули позбавлений сенсу набір літер. Дипломатія – це діяльність держави щодо здійснення цілей та завдань власної зовнішньої політики, а також щодо захисту інтересів країни та її громадян за кордоном.

Дипломатія є засобом здійснення зовнішньої політики держав. А ось міжнародні відносини – середовищем, де цей засіб, цей інструмент застосовується. Тому держава не може “знову зайняти своє місце в порядку денному високої дипломатії”.

Перебувати в порядку денному (у цьому випадку, мабуть, малося на увазі центральних світових форумів) – означає те, що учасники форуму обговорюють державу. Росію “сімка” обговорює регулярно. Тому й ця думка сформульована неграмотно.

Якщо під “високою дипломатією” ваші радники розуміють міжнародні майданчики, форуми і клуби, то найвищою є все ж таки Радбез ООН, де Росія бере участь і в формуванні порядку денного, і в реалізації світової політики. Не треба ображати центральний орган Організації Об’єднаних Націй, чиї рішення є обов’язковими для виконання. До речі, Мінські угоди були підтримані резолюцією Ради Безпеки. Відповідно, Україна зобов’язана їх виконати. Тепер про сигнали. Їх чекають від вас. І не в соцмережах, а в реальності», – запевняють у МЗС РФ.

Також Захарова пообіцяла «по-братськи» періодично консультувати Зеленського, допоки не буде укомплектовано МЗС України:

«А то ніяково навіть: нібито, знову ж по-братськи, хотіли нас потролити, а вийшло як завжди, хоч і по-братськи».

Залишити коментар