Субота, 30 травня

Україна проінформувала всі ключові столиці світу, що підстав для відновлення G8 та повернення Росії до складу неформального клубу провідних держав немає. Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко.

«Знаючи, що тема України буде важливою темою порядку денного саміту G7 у французькому місті Біарріц, ми на всіх рівнях працювали у ключових столицях світу, інформуючи партнерів про відсутність будь-яких зрушень у позиції Росії щодо припинення агресії проти України», – наголосила Зеленко.

При цьому дипломатка нагадала, що Росію було виключено з G8 саме через початок агресії проти України та окупацію українських територій.

«І ви вже бачите першу реакцію партнерів: повернення Росії до лав G8 є можливим лише за умов відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. На цьому наголосив Президент України, і таку позицію підтримують наші міжнародні партнери», – заявила Зеленко.

«Нині ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готова до будь-яких дій у цьому напрямку. Лише за останні кілька тижнів Україна внаслідок ворожих обстрілів втратила вісім військовослужбовців, Крим залишається окупованим, понад 100 українців незаконно утримуються Росією як політичні в’язні, а паспортна агресія на Донбасі триває»,– зауважила речниця МЗС.

За її словами, «останні заяви лідерів Німеччини, Великої Британії та інших держав засвідчили, що вони чітко усвідомлюють можливі наслідки й загрози від поступок Кремлю».

Залишити коментар