Середа, 2 грудня

Президент Зеленський може «святкувати» свою першу річницю в новій ролі – він обіймає посаду вже 100 днів. 100 днів, котрі одні називають «медовим місяцем», а інші вважають вкрай складними для шостого президента. Чим запам’ятається перша «кругла дата» ексшоумена в ролі гаранта – у реакціях.

За словами журналіста Віталія Портникова, нині завдання Володимира Зеленського цілком просте та зрозуміле: стати президентом-державником. Від того, якою мірою це йому вдасться зрозуміти та реалізувати, залежатиме, на думку автора, вектор подальшого розвитку країни та масштаб кризи, котру ми маємо пережити в майбутньому.

Політичний експерт і аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок натомість переконаний: за перші 100 днів Зеленський створив для себе тепличні умови роботи. Однак для того, аби бути ефективним, на переконання Рибачка, президенту потрібні опоненти, котрі казатимуть йому, як є насправді, а не лише те, що гарант хоче почути.

А ось журналіст Данило Мокрик запевняє, що за 100 днів президентства Володимир Зеленський зробив… Богдана. Автор пояснює: очільник Офісу президента Андрій Богдан – це реальне обличчя нової влади.

Політичний експерт Сергій Биков зауважує: за перші 100 днів президентства Зеленському вдалося виконати головне завдання – закріпити власну владу та блискуче перемогти у дострокових парламентських виборах. 

Перший президент України Леонід Кравчук наполягає, що справжніх перших 100 днів у «шостого» не було. Мовляв, так склалася ситуація завдяки «антинародній позиції старої влади». 

Політичний консультант Руслан Бортник впевнений, що перша «річниця» президента цілком очікувано не принесла суттєвих змін у життя України, суспільства й економіки: ані позитивних, ані негативних. На переконання фахівця, «медовий період» Зеленського в ці дні закінчився, і надалі на нього чекає відповідальність за все, що відбувається у країні та з державою. 

Лідер «Радикальної партії» та нардеп восьмого скликання Олег Ляшко вважає, що підсумок 100 перших днів на посаді – це бажання та намагання здати Кремлю в заручники 40-мільйонну націю.

Громадський діяч і блогер Андрій Смолій різко розкритикував перші 100 днів президентства Володимира Зеленського, назвавши їх днями «нової реальності, шоку та здивування».

Військовий експерт Святослав Стеценко вважає, що нині ми можемо оцінювати лише процес, а не результат. Адже досі не зрозуміло, що зроблено для збільшення оборонних та наступальних спроможностей країни. Гасла були промовлені та написані потужні, натомість ні організаційними, ні інформаційними діями поки що ніяк не підтверджені.

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок поставився до «річниці» гаранта у кріслі доволі критично, запевнивши читачів, що «немає нічого нового, і є все старе, що шкодило Україні завдяки попередній владі».

Політтехнолог і екснардеп Віктор Уколов написав, що всередині країни Зеленський витратив цей час лише на боротьбу за однопартійну більшість і однопартійний уряд, забезпечуючи собі абсолютну владу. А на зовнішній арені за ці 100 днів було порушено базовий принцип: нічого про Україну без України.

Дипломат і юрист-міжнародник Вадим Трюхан зазначив, що особливо чимось пишатися в Офісі шостого президента, як і критикувати його за якісь глобальні помилки, ще зарано. Проте автор додає: Зеленський заклав «фундамент для майбутніх проривів».

Політолог Микола Спірідонов підсумовує: головне досягнення президента – концентрація влади у своїх руках та руках своєї команди. 

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар