Понеділок, 30 листопада

Тут таке, що головою парламентського Комітету з питань свободи слова може стати… Нестор Шуфрич, ексрегіонал і нардеп від «Опозиційної платформи – За життя». Яка вона – свобода слова під контролем Медведчука – у реакціях від Opinion.

За словами Ірини Геращенко, новообраної нардепки від «Європейської Солідарності» та заступниці Голови ВР восьмого скликання, її партія виступила категорично проти передачі Комітету свободи слова «Опозиційній платформі». На думку депутатки, ОПЗЖ нині активно монополізує український медіапростір та займає відкрито проросійську публічну позицію. Окрім того, Геращенко запевнила, що лише представники «ЄС» проголосували проти такого призначення.

На сторінці партії «Європейська Солідарність» опублікованo заяву, згідно з якою політична сила вважає неприйнятним обрання Шуфрича, близького соратника Віктора Медведчука, головою Комітету з питань свободи слова та закликає партії «Голос» і «Батьківщина» переглянути свої позиції та виступити проти призначення ексрегіонала на цю посаду.

У партії «Голос» також зробили заяву: політична сила Святослава Вакарчука вимагає від Володимира Зеленського та «Слуги народу» не допустити повернення колишніх регіоналів до влади. Згідно із заявою, «Голос» все ж голосував проти призначення Шуфрича.

Політолог Віктор Таран зауважив, що комітет обмежили у повноваженнях, а отже, багато шкоди Нестор Шуфрич навряд чи зможе принести, чого не скажеш про «публічний шум».

Шеф-редакторка видання «Детектор медіа» Наталія Лигачова розцінює обрання Шуфрича головою комітету не інакше, як плювок усім медійникам та свободі слова.

Співавтор мовного закону Микола Княжицький назвав призначення Шуфрича неприпустимим, як, власне, і будь-якого іншого «медведчуківця». На думку політика, у такому разі представники всіх демократичних фракцій мали б відмовитися від будь-яких посад.

Згодом Княжицький додав: надавати ОПЗЖ право керівництва у комітетах, котрі мають боронити український військовий, культурний та інформаційний суверенітет, – неприпустимо.

Ветеран російсько-української війни та блогер Роман Кулик не певен, що можливо придумати щось, що було б ще більш зневажливим жестом у бік медійного цеху, аніж «подачка» «Опозиційній платформі» саме цього комітету.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко запевняє, що «в українському парламенті свобода слова остаточно стає заручницею української політики». Утім, вихід автор знайшов: він пропонує, аби комітет очолював… інший представник ОПЗЖ Юрій Павленко, котрий, до слова, встиг попрацювати за часів режиму Януковича. Ну, нічого неочікуваного.

Нардеп Вадим Денисенко припустив, що Шуфрич, отримавши Комітет з питань свободи слова, став частиною домовленостей з «недоторканності» каналів Медведчука. На думку політика, згідно з таким сценарієм, команда Зеленського наступає на ті ж самі граблі, що й Порошенко.

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в уряді Гройсмана Іванна Климпуш-Цинцадзе розцінює такий розвиток подій як реванш.

Блогер Карл Волох впевнений, що Медведчук веде сьогодні цілеспрямовану лобістську діяльність на Заході саме з приводу нібито «утисків свободи слова в Україні», а отже, таким призначенням він отримає дієвий інструмент, аби найближчими роками цього не сталося.

Голова Комітету з питань свободи слова у Верховній Раді восьмого скликання Вікторія Сюмар розцінює призначення Медведчука (себто Шуфрича, себто Медведчука) як крок до російських стандартів у інформаційній сфері.

Письменник Юрій Винничук поставився до ситуації не без сарказму та взагалі запропонував очолити комітет… Добкіну. Щоправда, не зрозуміло, якому з двох. Хоча й різниці насправді особливої немає.

Нардеп Володимир Ар’єв переконаний: якщо Шуфрич справді обійматиме цю посаду, сенсу в існуванні Комітету з питань свободи слова просто немає. 

А для тих, хто і досі не зрозумів, що не так із Шуфричем, – коротке пояснення від блогера Сергія Наумовича.

Найкраща ж ілюстрація всього цього, як на мене, – у дописі заступника міністра інформаційної політики Дмитра Золотухіна.

І класика – трохи про вічне.

Збирав реакції та перевіряв лічильник Шуфрича Степан Коза

Залишити коментар