Субота, 30 травня

Метеоблог головного синоптика країни

Літо завершується, осінь вже з валізами стоїть у тамбурі й весело всміхається, очікуючи на зустріч із нами. Цьогорічна зміна сезонів пройде непомітно, адже кінець літа вже показує пожовклим листям та свіжими ночами, що осінь таки буде. А осінь тихо та скромно візьме владну булаву і сяде у своє крісло із чорнобривців, жоржин та вічних петуній.

В Україні до кінця тижня синоптичну ситуацію визначатиме антициклон, область високого атмосферного тиску. Скрізь буде сухо, малохмарно та сонячно. Локальні грозові дощі можливі у Карпатах та у прикарпатських областях.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www.wxcharts.com

Такий тривалий період сухої погоди посилює пожежну небезпеку, тож будьте дуже уважними та обережними з вогнем.

Також надмірна сухість заважає новим посівам, а люди із серцево-судинними недугами можуть почувати себе некомфортно внаслідок домінування високого атмосферного тиску.

Штиль або слабкий вітер сприяє зависанню шкідливих домішок у повітрі, особливо у великих містах. Проте загалом така погода радує красивими пейзажами, дозрілими кавунами, помідорами та розкішними айстрами.

Напрямок вітру в Україні найближчими днями переважатиме східний та північно-східний.

Температура повітря становитиме в нічні години +12+18 градусів, протягом дня +24+28 градусів. На півдні та у західних областях очікується спека, максимально +26+32 градуси.

29-30 серпня свіжіша повітряна маса прийде з північного сходу у Чернігівську, Сумську, Харківську та Київську області, вдень похолодає до +20+24 градусів.

1 вересня висока температура повітря знову відновиться в усіх областях України.

З понеділка, 2 вересня, спекотна повітряна маса охопить більшість областей, протягом дня очікується +25+33 градуси.

Наступний тиждень також буде сухим та сонячним в усіх частинах України. І лише 7 вересня, у суботу, атмосферний фронт принесе дощі з грозами.

У Києві до кінця тижня і наступного тижня пануватиме суха повітряна маса, дощі малоймовірні.

Таку синоптичну ситуацію синоптики люблять, бо прогноз можна написати під комірку і трохи відпочити, оскільки антициклон ще довго у нас гостюватиме. Проте уточнення прогнозів завжди актуальне і важливе.

Дощі з грозами можливі у столиці 7 вересня.

Температура повітря суттєво не зміниться. Вона коливатиметься в межах 23+29 градусів, 29 серпня стане свіжіше на 2-4 градуси.

На початку наступного тижня у Києві можливо подекуди +29+31 градус, тобто спека.

Такій погоді радіють школярі, студенти та їхні батьки, коли новий навчальний рік починається сонячно і красиво.

Осінь вгамовує спеку, показує щедрість нашої землі, висвічує зрілу красу, навчає і дає розуміння, що літо вже минає і пора братися за розум та працю.

Результативна розумна праця – наша запорука та надія на правильну українську осінь.

Наталка Діденко

Залишити коментар