П'ятниця, 30 жовтня

Нового прем’єр-міністра обрано, уряд сформовано – і тепер усі крісла в Кабміні, за винятком двох, займуть нові люди. Розповідаємо, як підбивала підсумки власної роботи та прощалася з українцями команда Гройсмана.

Тепер уже експрем’єр Володимир Гройсман у своєму прощальному дописі побажав своєму наступникові сили, терпіння й удачі та запевнив українців, що новий уряд прийняв країну, котра і стабільна, і розвивається. Особливу увагу Гройсман звернув на децентралізацію, назвавши її чи не найголовнішою з реформ, про яку не можна забувати. Окрім того, очільник уряду пообіцяв продовжити дбати про успіх України та брати на себе ту роль, котра буде потрібна, аби держава повною мірою реалізувала свій потенціал.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала декілька порад для нових урядовців. Зокрема, не боятися продовжувати речі, які вже працюють, робити реальні зміни того, що не працює, завжди бути командою та казати одне одному правду.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян пообіцяв перший місяць не критикувати новий уряд та парламент, як не критикував «перший місяць бездіяльності» Зеленського. Однак президента «тимчасовий мораторій на критику» вже не стосується.

До того ж, Омелян повідомив, що планує вести відеоблоги, де казатиме правду, подаючи її з тими ж епітетами, якими нагороджували «слуг» у Трускавці за блокування готелю, доріг, доступу до місць відпочинку. «Усе чесно: ви – нас, а тепер ми – вас», – пообіцяв Омелян.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ, запевнив, за п’ять років було зроблено немало: вдалося об’єднати демократичний світ у підтримці України та добитися того, аби цей світ визнав її за свою й відкрився нам.

Міністр культури Євген Нищук зізнався, що за час на посаді відчув тиск відповідальності та безмірну гордість, великі сумніви і смак перемог. Однак ключове, що, за словами вже ексурядовця, йому вдалося здійснити – змінити ставлення в Україні до культури та митців, до ролі культури в суспільному розвитку.

Міністр оборони Степан Полторак запевнив, що останні п’ять років були дуже важкими, як для країни, так і особисто для нього. Відтак він звернувся до всіх солдатів та офіцерів, аби ті зробили все можливе, щоб Збройні Сили не виходили на другий план та завжди були в пріоритеті.

Ірина Фріз, міністерка у справах ветеранів, назвала час на посаді одним із найважливіших етапів свого життя, який не став би таким без довіри ветеранів та команди людей, котрі працювали на совість.

Очільник міністерства екології та природних ресурсів Остап Семерак розповів про головні напрямки роботи та результати свого відомства. Окрім того, ексурядовець розповів про Перехідну книгу, котра буде передана новому керівництву та вміщує в себе детальну інформацію про Міністерство, його роботу та містить пропозиції щодо першочергових, середньострокових і стратегічних завдань у сфері охорони здоров’я.

Головними досягненнями у сфері фізичної культури та спорту поділився Ігор Жданов, міністр молоді та спорту. Колишній очільник відомства переконаний: він іде з посади з чистою совістю та реальними, а не віртуальними результатами роботи.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко назвав свою команду найкрутішою, висловивши сподівання, що вона й надалі продовжить змінювати країну та робити «наші реформи».

Міністерка освіти й науки Лілія Гриневич переконана, що за роки каденції вдалося побудувати хороший фундамент та розпочати зведення принципово нової структури освіти та науки в нашій країні.

Міністерка фінансів Оксана Маркарова запевнила, що наша країна входить сьогодні в новий політичний цикл, який повинен стати роками успіху і прискорення економічного зростання. Поза тим, Маркарова, як і міністр МВС Арсен Аваков, залишилися на посадах у новому уряді.

Степан Кубів, перший віцепрем’єр-міністр в уряді Гройсмана, подякував своїй команді, однак наголосив: зроблено й справді чимало, але попереду ще дуже багато роботи на різних барикадах. Незмінне одне – Україна та її народ, заради яких Кубів обіцяє працювати завжди: наполегливо й сумлінно.

Збирав реакції та просто дякував Степан Коза

Залишити коментар