Понеділок, 1 червня

Міністерство закордонних справ Болгарії порадило Москві не використовувати тезу про «звільнення» країни від німецької окупації, тому що прихід радянських військ у 1944 році приніс народу окупацію. Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС Болгарії.

«Не заперечуючи внеску СРСР у розгром нацизму в Європі, ми не повинні закривати очі на той факт, що разом із Радянською Армією до народів Центральної та Східної Європи прийшли півстолітні репресії, придушення громадянської самосвідомості, деформований економічний розвиток та відірваність від динаміки процесів у розвинених європейських країнах», – ідеться в заяві.

Болгарське МЗС таким чином відреагувало на російську виставку «75 років звільнення Східної Європи від нацизму», яка відкриється 9 вересня в Софії.

«СРСР оголосив війну Болгарії, коли до влади тільки-тільки прийшов новий демократичний уряд, що оголосив про припинення зв’язків із нацистською Німеччиною. За цим послідувала тимчасова окупація Болгарії СРСР та союзниками, формально керована представниками коаліції, але де-факто здійснювалася виключно за допомогою радянської військової присутності», – заявили в МЗС Болгарії.

У посольстві Росії в Болгарії заявили, що «збентежені» заявою болгарського уряду, оскільки на виставці хочуть показати лише архівні матеріали.

Залишити коментар