Субота, 30 травня

Метеоблог головного синоптика країни

Вересневий перший тиждень прийшов в Україну з червонобокими яблуками, жовтими грушами, вогняними чорнобривцями, розкішними фіолетовими баклажанами, рудими каштанами, червоною калиною та горобиною, смугастими кавунами та неймовірно ніжними рожевими персиками.

Усю цю осінню палітру можна розширювати до нескінченності. Адже лише ранньої осені, під час молодого бабиного літа, можна спостерігати такий строкатий океан кольорів та відтінків. Художникам та фотографам – справжній рай, поетичним натурам – душевний спокій, неледачим громадянам – море роботи, школярам та студентам ще можна нагулятися після навчання, а синоптикам, як завжди, особливо ретельна увага до найближчих атмосферних процесів. Адже саме вересень декларує перехід від літніх метеорологічних явищ до типових осінніх.

І саме у вересні ще бувають і літні зливи із шквалами й градом, починаються тумани з серпанками та трапляються вже перші заморозки. Тому трохи до вашої уваги – багаторічні типові ознаки українського вересня.

Вересень, зрозуміло, перехідний місяць від літа до осені. Відбувається загальне зниження температури, відчутно слабне грозова діяльность, затухають такі типові літні явища, як зливи, град та шквали.
Протягом вересня в Україні, окрім Південного узбережжя Криму, здійснюється перехід середньої добової температури повітря через +15 градусів у бік зниження. Середня місячна температура повітря становить +12+19 градусів. Абсолютний максимум температури становить +30+39 градусів. Абсолютний мінімум 0-8 градусів морозу.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wetterzentrale.de

Заморозки в повітрі найбільш ймовірні у першій декаді на півночі Лівобережжя: Чернігівська, Сумська та Харківська області, також іноді можливо в Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях. У гірських районах, на решті території України заморозки виникають у другій та третій декадах вересня. Середня місячна кількість опадів складає 27-60 мм.

А тепер поглянемо, яким буде завершення першого тижня нового вересня. Синоптична ситуація, коли панував абсолютно антициклон, завершується. Погоду значної частини території України визначатимуть атмосферні фронти.  Тому в західних, північних областях, у більшості центральної частини пройдуть періодичні дощі та можливі місцями грози.

Температура повітря внаслідок опадів буде нижчою. У денні години стовпчики термометрів коливатимуться в межах +20+25 градусів. На заході України можливе короткочасне зниження до+18+22 градусів. Проте схід та південь ще належатимуть переважно сухій та теплій повітряні масі. У цих регіонах ще буде дуже тепло, до спеки, передбачається +26+32 градуси.

У Києві до кінця тижня та на початку наступного погода очікується нестійкою, мінливою.
Короткочасні дощі періодично чергуватимуться із сонянчими проясненнями. Під час опадів можливі грози.

Температура повітря у столиці коливатиметься протягом дня від +24 до +27 градусів. Ближче до кінця тижня очікується похолодання.

Ми, звичайно, любимо літо. Проте осіння неймовірна краса та щедрість нікого не може залишити байдужим. Особливо під час молодого бабиного літа.

Наталка Діденко

Залишити коментар