П'ятниця, 30 жовтня

Голова Вищого антикорупційного суду Олена Тарасевич оголосила про початок роботи суду. За її словами, свою діяльність установа розпочинає у найкоротший можливий термін.

«Вищий антикорупційний суд розпочинає свою діяльність у найкоротший можливий термін. Суд готовий до виконання покладених на нього обов’язків», – зазначила голова суду.

Олена Тарасевич нагадала, що юрисдикція Вищого антикорупційного суду розповсюджується на всю територію України.

За попередніми підрахунками державної судової адміністрації, з місцевих загальних судів до ВАКС повинні надійти понад 3 тис. кримінальних проваджень, з яких лише 190 – ті, по яких досудове розслідування закінчувало Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зборами суддів було вибрано слідчих суддів – шість осіб. На стадії досудового розслідування вони здійснюватимуть судовий контроль за дотриманням прав і свобод людини.

Сформовано в першій інстанції сім колегій, які здійснюватимуть судовий розгляд кримінальних проваджень по суті. В апеляційній палаті функціонуватимуть чотири колегії, які здійснюватимуть апеляційний перегляд.

Голова НАБУ Артем Ситник висловив сподівання, що терміни розгляду справ у ВААКС будуть «дійсно розумними», а не тими, які демонстрували суди загальної юрисдикції.

«Поки що цього колективу достатньо для того, щоб вирішувати слідчі питання по поточним розслідуванням, прийняти ті справи, які вже розслідувані, для розгляду. В розумні строки розглянути їх, поставити крапку і дати відповідь на запитання, хто був правий: НАБУ чи сторона захисту, яка постійно доводить, що ми погано розслідуємо», – зазначив Ситник.

Президент Зеленський зі свого боку обіцяє, що допоможе Вищому антикорупційному суду позбутися справ дрібних чиновників і працювати над притягненням до відповідальності дійсно великих корупціонерів.

«Розумію, що наразі є проблеми. Проблеми, які ми ще не встигли вирішити. Це питання з межами підсудності. Раніше дехто – не будемо згадувати прізвища – на законодавчому рівні постарався, щоб усю вашу роботу можна було завалити тисячами дрібних справ.

Ми будемо вам допомагати. Я знаю, що ви очікуєте розслідування понад 200 гучних справ із розкраданням, зі страшною дією корупціонерів, топ-чиновників. Ми допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і щоб усі ці люди були дійсно покарані», – наголосив президент.

Залишити коментар