Середа, 2 грудня

Прем’єр-міністром Грузії призначили міністра внутрішніх справ Георгія Гахарію, відставки якого раніше вимагали на масових акціях протесту. 

Кандидатуру Гахарії підтримав парламент Грузії – 98 депутатів зі 150. Опозиція не брала участі у голосуванні на знак протесту, а противники нового прем’єра влаштували біля будівлі «коридор ганьби».

Колишній прем’єр Мамука Бахтадзе оголосив про свою відставку 2 вересня.

Нагадаємо, 20 червня у Тбілісі відбулася масова акція протесту через те, що один із російських депутатів сів у крісло спікера парламенту Грузії та почав керувати Міжпарламентською асамблеєю православ’я. Акцію жорстко розігнали, унаслідок чого постраждали до 240 людей.

Проте в наступні дні акції продовжилися, їхні учасники вимагали відправити у відставку главу МВС Грузії Георгія Гахарію, покарати поліцейських, які жорстко розігнали мітинг опозиції 20 червня, а також звільнити всіх затриманих під час акції.

У результаті акцій протесту демонстранти домоглися відставки спікера грузинського парламенту Іраклія Кобахідзе, а також проведення найближчих парламентських виборів за пропорційною системою і з нульовим бар’єром. Водночас Гахарія залишився на свої посаді.

Залишити коментар