Субота, 5 грудня

Журналіст і колишній політв’язень Роман Сущенко розповів про намір організувати аукціон своїх творів, щоб зібрати кошти для громадян України, які досі утримуються в Росії та анексованому Криму.

Роман Сущенко розповів, що малював картини в ув’язненні не тільки по пам’яті, а й з листівок та фотографій, які йому надсилали, а також із передплачених видань.

«Коли я вже потрапив до колонії, мені написала листа одна німецька художниця, достатньо успішна, вона підтримує наших політв’язнів, і вона, розуміючи мій голод, цю спрагу на візуальний ряд, почала надсилати мені вирізки з різних старовинних журналів. І я їх використав, безумовно. Крім того, я попросив своїх рідних, у мене велика кількість особистих фотографій із Франції, і вони також роздрукували і надіслали мені. Таким чином я почав творити якісь комбінації, експромт, експерименти, і ви стали свідками. Що вийшло, що не вийшло – судити не мені», – розповів він.

Сущенко також розповів, що планує влаштувати аукціон написаних в тюрмі картин для благодійності, і закликав усіх зацікавлених долучитися.

«З приводу подальшої долі цих робіт – дійсно, в мене є ідея провести благодійний аукціон і кошти, відповідно, використати для того, щоб підтримати наших політв’язнів та їхні родини, їхніх дітей. З вашою допомогою я б хотів звернутися зараз офіційно, що є така ідея, я би просив вас допомогти мені реалізувати, оскільки в мене такого досвіду немає, підказати, можливо, якось дати цю інформацію ширше. Я збираюся також звернутися до бізнесменів, офіційних осіб, політиків, хто готовий приєднатися – будь ласка», – сказав журналіст.

Залишити коментар