Вівторок, 24 листопада

Центральна виборча комісія, яку 13 вересня звільнила Верховна Рада, вважає рішення парламенту політичним і немотивованим, але сенсу його оскаржувати не бачить. Про це розповіли заступник глави ЦВК Євген Радченко та секретарка ЦВК Наталя Бернацької.

«На риболовлю поїду … у нас зараз більше організаційні речі: кабінети звільнити, поприбирати. Що ж тут незрозумілого? Ми це розцінюємо як політичне рішення … Ми – всьо … Якщо парламент вважає так, то хай буде», – сказав Євген Радченко про плани на майбутнє.

Він вважає рішення Ради несправедливим, але сенсу його оскаржувати не бачить, оскільки воно політичне.

Радченко додав, що члени комісії під керівництвом глави ЦВК Тетяни Сліпачук можуть дати підсумкову пресконференцію, але вже не як Центрвиборчком, але поки що цього не обговорювали.

Відзначимо, що після рішення Ради ЦВК зібралася на нараду. Наталя Бернацька запевнила, що колектив зібрався, щоб попрощатися.

Також, за словами Радченка і Бернацької, вони ніколи не трималися за посади.

«Після рішення парламенту ми зібралися колективом, щоб попрощатися, сказати слова подяки, бо ми відпрацювали дуже важкий рік», – сказала Бернацька.

«Ми оцінюємо, що це нова реальність. Вперше в Україні з’явилася партія монобільшості в парламенті. І, звичайно, природним є їхнє бажання перезавантажити всі можливі органи, незважаючи на той семирічний строк повноважень, який передбачений законом для ЦВК для того, щоб чергові вибори проводилися тим складом ЦВК, який не має жодного стосунку до тих парламентарів, які підуть на ці вибори», – розповіла вона про рішення ВР.

За її словами, перезавантаження стосується не тільки ЦВК, а й інших органів влади, судової системи.

«Сподіваюся, що з нашим досвідом ми знайдемо якусь цікаву сферу, в якій можна бути корисним. Але наразі нічого конкретно сказати не можу, бо тільки сьогодні цю новину отримали. У мене найщасливіший чоловік, тому що відбувся розгін ЦВК, бо за останній рік він мене майже не бачив», – сказала секретарка ЦВК про плани після звільнення.

Залишити коментар