Четвер, 24 вересня

Соцмережа Facebook виявила цілі мережі сторінок, груп і акаунтів, які використовувалися для маніпулювання громадською думкою в Україні та Іраку. 16 вересня компанія видалила 168 акаунтів, 149 сторінок і 79 груп в українському сегменті Facebook.

Серед видалених сторінок були Znaj.ua, Politeka і Hyser. Майже 4,2 млн акаунтів були підписані щонайменше на одну з видалених сторінок, і близько 401 тис. облікових записів вступили у щонайменше одну з фейкових груп.

«Ми постійно працюємо над тим, щоб виявляти та припиняти діяльність такого штибу, тому що не хочемо, щоб наші сервіси використовували для маніпуляції людьми … Люди, які стояли за цією діяльністю, координувалися між собою та використовували фальшиві акаунти, щоб подавати неправдиві дані про себе», – написав керівник політики кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер.

За його словами, деякі з українських сторінок і акаунтів час від часу змінювали свої назви, щоб збільшувати охоплення та скеровувати користувачів на сторонні сайти, замасковані під справжні ЗМІ. Адміністратори і власники сторінок зазвичай постили про знаменитостей, шоу-бізнес, спорт, місцеві та світові новини, політичні та економічні проблеми, зокрема про вибори в Україні, кандидатів і критикували різних політичних діячів.

На рекламу цих сторінок у Facebook та Instagram було витрачено 1,6 млн доларів, причому платили саме в доларах. Facebook вирахував, що зв’язки від усіх цих акаунтів тягнуться до піар-компанії Pragmatico.

Залишити коментар