Понеділок, 1 червня

Цієї ночі згорів заміський будинок ексочільниці Нацбанку Валерії Гонтаревої. Сама вона запевняє: маєток підпалили невідомі, а ось думки користувачів мережі розділились. Як саме – у реакціях від Opinion.

За словами правоохоронців, на камерах спостереження було зафіксовано, як невідома особа, котра нині підозрюється у вчиненні підпалу, перелазила через паркан будинку близько третьої години ночі. Кримінальне провадження відкрито за статтею «Умисне знищення або пошкодження майна».

Прокоментував підпал будинку ексголови Національного банку України й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, це «неприпустимий прояв кримінального тиску». А підпалювач, який виконав замовлення у момент прибуття місії МВФ, – ворог, котрий шкодить своїй державі.

П’ятий президент України, нардеп та лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко закликав владу припинити кампанію терору, яка, за його словами, здійснюється щодо Гонтаревої. Порошенко переконаний: це помста за державницьку і реформаторську позицію колишньої очільниці Нацбанку, а сам підпал варто розцінювати як «результат регулярних публічних погроз».

Нардепка Ірина Геращенко припустила, що Валерія Гонтарева може стати першим політичним біженцем нової влади та отримати політичний притулок на Заході. Представниця «Європейської Солідарності» пообіцяла підготувати депутатський запит із вимогою ретельного, неупередженого розслідування та пошуку підпалювачів. 

У партії «Голос» Святослава Вакарчука також вимагають негайного виявлення злочинців та швидкого покарання. На думку представників партії, підпал будинку Гонтаревої не може розцінюватися як звичайний «кримінал», отже, розслідування злочину має стати пріоритетом для правоохоронців.

Нардеп Володимир Ар’єв впевнений, що підпал будинку – це помста «схематозників та крадіїв».

Натомість колишній народний депутат Ігор Мосійчук наполягає на тому, що замовник підпалу… це сама Валерія Гонтарева. На думку політика, колишня голова Національного банку в такий спосіб нібито намагається уникнути зустрічі з правоохоронцями та правосуддям, отримавши політичний притулок у Великобританії. 

Політолог Петро Олещук нагадав, що в Україні до Гонтаревої є запитання у правоохоронців, на котрі та чомусь не хоче відповідати. На думку автора допису, спалення будинку може стати доказом політичних переслідувань, і  якщо вона отримає статус біженця – фактором неможливості екстрадиції до України.

Філософ, перекладач і громадський діяч Олексій Панич припускає, що підпал будинку Гонтаревої в момент прибуття місії МВФ – це не помста, а шантаж. Однак шантаж не самої Гонтаревої, а сьогоднішнього керівництва держави з метою «вибити» з них «мирову» по «ПриватБанку».

Волонтерка та медик Майдану Ірина Солошенко натомість обурилась реакцією користувачів мережі на новини про підпал: частина з них радіє через те, що Гонтарева нібито обікрала їх. 

Політикиня Оксана Юринець зауважила, що керівництво країни, котра готується стати членом НАТО та ЄС, мало б миттєво відреагувати на цю подію. Окрім того, авторка переконана, що підпал будинку Гонтаревої – негативний сигнал для іноземних партнерів, які воліють взаємодіяти з державами зі стабільним іміджем.

В інсценуванні підпалу переконана журналістка Тетяна Висоцька. На її думку, таким чином банкірка нібито робить все, аби отримати притулок у Лондоні та не відповідати перед правоохоронними органами.

Тарас Березовець, політтехнолог та журналіст, порівняв цю ситуацію з історією столітньої давності, коли більшовики знищували садиби поміщиків, оскільки «хотіли, аби в країні не було багатих». На думку Березовця, історія знову повторюється.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар