Субота, 26 вересня

Кабінет Міністрів звільнив голову Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, який перебував на цій посаді з 2014 року.

В’ятрович оприлюднив відкрите звернення, де перерахував свої досягнення на посаді, та зазначив, що отримав запевнення від прем’єр-міністра про збереження статусу Інституту та продовження його формату та напрямків роботи

«Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув.

– Україна вільна від тоталітарної символіки.

– Архіви КДБ відкриті.

– Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність.

– Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася.

– Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.

Певен, робота Інституту має бути продовжена. Мають втілитися започатковані інституційні проєкти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам’яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими», – наголосив В’ятрович.

«Але я переконаний, що робота Інституту нацпам’яті, незважаючи на зміну керівництва, має бути продовжена. Я отримав запевнення від прем’єр-міністра, що вона буде продовжена, що Інститут збереже свій статус центрального органу виконавчої влади, що він буде продовжувати роботу в тих напрямках, якими займався упродовж п’ять років»,  додав він.

Залишити коментар