Неділя, 6 грудня

Верховна Рада остаточно ухвалила закон, яким скасовується кримінальна відповідальність за здійснення фіктивної підприємницької діяльності. Цього вимагали підприємці. За відповідний закон проголосували 347 депутатів.

Зазначається, що закон передбачає запровадження заходів щодо зменшення тиску державних органів на бізнес.

Автори закону пояснюють, що фіктивне підприємництво часто використовується різноманітними контролювальними та силовими органами як привід чинити тиск на бізнес та брати хабарі. Скасування такої відповідальності має покращити умови ведення бізнесу в Україні.

«Так, окрім самого факту наявності кримінальної відповідальності за вказане діяння, контролювальні органи використовують вироки і матеріали досудового розслідування (протоколи допиту директора суб’єкта підприємницької діяльності) як доказову базу під час притягнення до фінансової відповідальності за порушення норм податкового законодавства», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Депутати вважають, що справи за «фіктивне підприємництво» найчастіше закінчувалися угодами зі слідством, а реальних вироків за цією справою майже не було.

«Відповідно, гуманізація кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, відмова від карального характеру контролю за ухиленням від сплати податків дозволить створити сприятливіше середовище для функціонування бізнесу в Україні», – додають автори законопроєкту.

Залишити коментар