Субота, 26 вересня

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що дав згоду на застосування «формули Штайнмайєра» для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

За словами Пристайка, він дав згоду на застосування «формули Штайнмайєра» під час зустрічі дипломатичних радників лідерів країн «нормандського формату» 2 вересня.

«Ми домовилися про формулу Штайнмайєра, і я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в силу на момент проведення виборів, а остаточно вступає в силу після рішення БДІПЛ ОБСЄ про визнання результатів виборів»,  сказав Пристайко.

Він наголосив, що в цій домовленості йдеться винятково про особливий статус окупованої частини Донбасу.

«Хочу наголосити: нічого, про що б більше домовились радники (лідерів «нормандської четвірки»), більше нічого немає, жодних слів. Ні яким чином проводяться вибори, ні хто, куди, перед ким, проведення під дулами автоматів чи в момент отримання контролю за кордоном. Нічого в наших домовленостях не було»,  додав міністр.

Також глава МЗС наголосив, що вибори неможливі без гарантування безпекових умов та контролю Україною за російсько-українським кордоном.

Пристайко розповів, що також Україна погодилася на розведення сил на трьох ділянках: Станиця Луганська, Петрівське та Золоте.

Водночас російська сторона наполягала на тому, щоби закріпити ще одну домовленість для проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки» погодити документ, який підпишуть лідери. Але цей третій пункт не обговорювали.

План Штайнмайєра  формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій із Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Залишити коментар