П'ятниця, 25 вересня

Учасники 24-ї Української антарктичної експедиції, які зараз перебувають на станції «Академік Вернадський», знайшли печеру на острові Галіндез. Вона виявилася втричі більшою, ніж вважалося раніше, і має кілька озер та річку. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

«Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був із протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан, і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу до печери. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А от у льодовику з боку старої британської бази-музею – будиночка Ворді – нам пощастило: ми віднайшли вхід до “загубленої” печери», – розповідає керівник експедиції Ігор Дикий.

Виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів – близько 200 м, вони розташовані у три поверхи. Всередині печери виявили підльодну річку і два озерця, з яких науковці відібрали воду і лід для гідрохімічного аналізу та для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК.

Окрім цього, на глибині близько 20 м від поверхні, в одній із льодових брил, полярники знайшли перо птаха. Чиє це перо і скільки йому років, дослідники ще мають з’ясувати.

Залишити коментар