Четвер, 26 листопада

На Україну в НАТО не чекають. Принаймні таку думку висловила нещодавно в інтерв’ю на одному з каналів Віктора Медведчука нардепка від «Слуги народу» Ірина Верещук. Вона ж – голова парламентського підкомітету з державної безпеки та оборони. Словом, деталі – у реакціях.

«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері та втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають. Нам треба рухатися, ставати міцнішими, більш злагоджено. У нас є програми співпраці, все. Але чомусь у Грузії це одна частина роботи, а у нас – інша. І навіть про політичну частину йдеться», – сказала Верещук.

Ми говоримо і часто піддаємо себе критиці, але повинні говорити людям правду. Нас не чекають у НАТО. Скоріше, Грузію візьмуть. І я була дуже здивована, тому що в 2008 році Грузія і Україна мали однакову можливість отримати ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО – прим. ред.). Ми жертви агресії, і сьогодні серйозно стоїть питання про включення Грузії в НАТО, а про Україну взагалі питання не стоїть.

Я далека від думки, що РФ хоча б колись нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної держави, вступити в НАТО. Повинна змінитися парадигма. Повинно змінитися, напевно, саме НАТО, щоб дозволити вступити Україні, незважаючи на думку Росії», – сказала Верещук.

Розкритикував таку заяву нардепки Верещук політичний експерт Олексій Мінаков. Мовляв, якщо не НАТО, то куди йти? Повертатися до «багатовекторності», через яку, зокрема, став можливим напад Росії? На переконання фахівця, іншого шляху, аніж курс до НАТО, не існує.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва натомість наголосила, що нардепка від монобільшості насправді не сказала нічого нового: такими тезами зазвичай оперують, коли немає ані плану «А», ані плану «Б».

Народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко наголосила, що після таких заяв мала б бути, безумовно, заява фракції «Слуга народу» та уряду. На думку Геращенко, подібні заяви – принизливі для незалежної країни.

Блогер і громадський активіст Андрій Смолій наголосив, що в адекватному політикумі людина, котра висловлює подібні думки, не мала б перспектив надалі бути в політиці. Але не в сучасній Україні, де порядок денний формує «принтер» у парламенті.

Політичний експерт і аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок впевнений: якщо ми будемо оглядатися щоразу, коли Росії щось не подобається, то України як незалежної держави дуже скоро не стане. За словами Рибачка, аби нас чекали в НАТО, треба щось робити. І краще депутатам від «СН» зосередитися на цих речах, а не розводити «плач Ярославни» про несправедливе ставлення Альянсу.

Політолог Павло Нусс припустив, що в такий спосіб «Слуга народу» тестує реакцію суспільства на можливість відмови України від євроатлантичної інтеграції – вступу до НАТО та Європейського Союзу. Окрім того, автор допису припускає, що останні заяви «команди слуг» свідчать про можливість реальної відмови від НАТО.

Політтехнолог Олександр Курбан закликав дивитися на ситуацію без емоцій та діяти як цивілізовані громадяни. На його думку, заява Верещук – це заклик до зміни одного з положень Конституції, тому можна подати в суд на народну депутатку.

Олексій Краснощоков, експерт у сфері протезування, нагадав, що раніше Верещук запевняла, що європейські цінності – не такі вже й європейські, а отже, не все з того потрібно українцям. Автор допису переконаний: це або перевірка реакції суспільства, або нардепці справді варто пояснити, як спілкуватися з пресою. 

Бачо Корчілава, колишній пресаташе посольства Грузії в Україні, пригадав, що один раз вже стикався з некомпетентністю пані Верещук, однак навіщо тоді вона маніпулювала фактами – незрозуміло. Як, власне, незрозуміло і тепер.

Політтехнолог Олексій Голобуцький наголосив: це дуже небезпечний знак, коли голова профільного підкомітету парламенту під час війни, на тлі скупчення ворожих військ вздовж тисяч кілометрів кордону заявляє, що державну оборонну та й геополітичну загалом парадигму змінено.

Міністерка у справах ветеранів в уряді Гройсмана Ірина Фріз запевнила, що це не перша заява Верещук проти державного зовнішньополітичного курсу з відвертим використанням проросійської риторики. За словами Фріз, у серпні нардепка заявляла про те, що «Росія може розпочати сухопутну операцію, якщо Україна не постачатиме воду до Криму».

Збирав реакції та пам’ятав, що курс на вступ до НАТО закладено в Конституції, Степан Коза

Залишити коментар