Четвер, 24 вересня

Виступ 16-річної екоактивістки Грети Тунберг на Генеральній асамблеї ООН став провідною темою обговорень в українському фейсбуці. Її промова була надемоційною, а світовим лідерам «дісталося» за недостатню боротьбу проти змін клімату. Що пишуть про це українці – у реакціях.

«Ви розкидуєтеся порожніми словами, ви вкрали мої мрії, моє дитинство! Але мені ще пощастило. Люди страждають, вмирають. Цілі екосистеми руйнуються. Ми стоїмо на порозі масового вимирання. А все, про що ви можете говорити, – це гроші та казки про безкінечний економічний розвиток. Як ви смієте!» – запевнила Грета.

Голова НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв позитивно оцінив промову активістки та запевнив, що невикористані можливості у сфері енергоефективності та зменшення викидів для України є величезними.

Радник ексміністра молоді та спорту Павло Булгак розкритикував тих, хто сміється над «істеричною дівчинкою», котра говорить «банальні речі», наголосивши, що українці застрягли в «болоті неосовка» та безнадійно відстають від трендів сучасності.

Журналістка та головна редакторка «ВВС Україна» Ніна Кур’ята також розкритикувала користувачів, котрі обговорюють діагнози активістки, пропуски школи чи зовнішність дівчини, тоді як є реальна тема для дискусій – те, про що говорила Грета у своєму виступі.

Наталія Зубар, голова правління інформаційного центру «Майдан Моніторинг», порадила Володимиру Зеленському зустрітися з активісткою та записати спільне відео, запевнивши, що Україна прагне стати лідером з екологічних новацій.

Політичний експерт Микола Мельник вважає, що, популяризуючи Грету, світ нібито «пропагує лівацький інфантилізм». Натомість, на думку автора допису, на противагу «істеричним лівакам» Україна має кого протиставити.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва вважає, що Грета – це «нотатка на замітку», як невдовзі може виглядати лідер чи політик на зміну нинішньому. 

Журналіст Аркадій Бабченко доволі негативно поставився до виступу активістки, особливо до слів про вкрадене дитинство Грети. 

Блогер Юрій Богданов написав, що найбільше у цьому кейсі його непокоять люди, котрі надто переконані в тому, що завжди праві. Щодо Грети Богданов переконаний: те, що було зроблено з її виступом, – свідома підстава для неї ж. «Нікого не буде хвилювати дискусія довкола клімату. Тому що можна дати слово маленькій емоційній дівчинці, зробити інформаційну бульбашку та станцювати на емоціях», – вважає автор.

Політичний оглядач Олександр Голубов наголосив, що обговорення Грети Тунберг в українському фейсбуці мало чим відрізняється від, скажімо, німецького. Окрім швидкості реакції на глобальний порядок денний.

Журналіст Стас Козлюк зазначив, що до активістки можна ставитись як завгодно, хай навіть вірити в «мірову закулісу», інша річ, що мережа вже другу добу прямо чи опосоредковано обговорює проблеми екології.

Письменник і культуролог Олександр Михед риторично запитав, чи хоча б якісь медіа, розповсюджуючи промову Грети, спробували проаналізувати наслідки її пропозицій? Адже будь-яка пропозиція веде до страшних наслідків.

 

Політтехнолог Петро Охотін натомість радий, що «хоч Грету Тунберг помітили», адже Трампа з його байдужістю щодо клімату вже всі пробачили.

Олег Постернак, політтехнолог, натомість назвав виступ активістки «феєричним, але даремним перформансом», котрий, за його словами, був «беззмістовним та провокаційним, надемоційним». 

Громадський діяч Олександр Равчев упевнений: те, що українці обговорюють виступ шведки в ООН, – це добрий знак, адже ми нарешті починаємо дивитися на світ, вилізши зі свого інформаційного болота Залишилося ще вийти за межі реакції типу «ааа, лівацтво» та «ух, яка крута дитина».

Політик Остап Семерак погодився з тим, що на владу треба постійно тиснути, додавши, що навіть Трамп, завітавши на спеціальний кліматичний саміт ООН, визнав, що проблеми клімату більше ігнорувати не можна.

Заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз закликав, слухаючи розповідь Грети про «вкрадене» дитинство, неодмінно згадувати про десятки тисяч дітей, котрі змушені мешкати на лінії розмежування, та тисячі дітей, котрі втратили дитинство через загибель батьків на фронті.

А от модна блогерка Майя Тульчинська лише констатувала, що, виявляється, провідні фахівці з питань зміни клімату та інших важливих питаннях сидять… у стрічці фейсбуку.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. Таке враження, що динозаври серед нас і їх більшість. Читаю коментарі і вражаюсь цій недалекості і вбогості переважної більшості коментаторів. У кожної «жаби» своє болото і далі вона тупо не бачить. Люба війна (а ти паче сьогодні) — це боротьба за території на Землі. Тобто гроші на першому місці. Ні, може хтось дійсно вірить у те, що на Донбасі «мовний» конфлікт і там вбивають за право розмовляти російською.. Кому ви (ми) потрібні, крім як для наших дітей і пристарілих батьків?? Спускайтесь на Землю панове! Вже поряд той час, коли ковток повітря, а не тільки води, буде коштувати дорожче, ніж хлібина. Схаменіться!! Ця мала говорила і за моїх і за Ваших дітей!!! Мамо рідна.. Скільки сліпців та продажних на нашій Землі!… Ну та зрячі бачать, а не глухі чують і дасть Бог ця дитина не одна в своїх мріях, бажаннях і устремліннях.

Залишити коментар