Четвер, 26 листопада

Андрій Богдан, який нині керує Офісом президента Зеленського, 2007 року указом глави держави отримав державну нагороду «Заслужений юрист України» за те, чого по факту так і не відбулося. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

У нагородному листі наводяться різні позитивні характеристики Богдана як юриста, але ілюструються вони однією конкретною справою: «за повернення Нікопольського заводу феросплавів до держави».

Однак ані на момент клопотання, ані на час отримання нагороди, ані будь-коли пізніше завод не повернувся у державну власність.

Натомість частки в ньому між собою перерозподілили олігархи Ігор Коломойський та Віктор Пінчук, а держава зрештою програла цю справу в судах.

У травні 2007 року колектив юридичної фірми звернувся до мера Києва Леоніда Черновецького із проханням «порушити перед президентом України Віктором Ющенком клопотання про присвоєння звання почесного звання «Заслужений юрист України» Богдану Андрію Йосиповичу.

Як підстава для нагородження наводяться різні позитивні характеристики та одна конкретна заслуга.

«Завдяки захисту групою адвокатів, під керівництвом, в тому числі Андрія Богдана інтересів держави в особі Кабінету Міністрів в судових установах, незаконно приватизоване ВАТ “Нікопольський завод феросплавів” було повернуто державі», – йдеться в документі.

Однак на момент подання вже майже два місяці як було відомо, що завод так і не повернувся у державну власність. Верховний суд скасував усі попередні рішення та направив справу щодо цього заводу на новий розгляд. Він зрештою закінчився програшем держави. В адміністрації президента на цей факт також не зважили – і наприкінці червня 2007-го на підставі згаданого клопотання таки присвоїли звання Заслуженого юриста Андрію Богдану.

Залишити коментар