П'ятниця, 25 вересня

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск представив публіці прототип багаторазового космічного корабля Starship, який може перевозити людей і вантажі на Місяць або Марс. Маск пообіцяв, що його ракетний корабель має вийти на навколоземну орбіту вже через пів року.

Компанія SpaceX назвала свій корабель «найпотужнішою ракетою в історії».

Маск показав макет прототипу корабля на випробувальному полігоні компанії в Бока-Чіка у штаті Техас. За словами Маска, в найближчі місяці планується серія його польотних випробувань, внаслідок яких корабель має досягти висоти близько 20 км, а потім вийти на низьку орбіту.

«Це звучить як безумство, але я думаю, що ми спробуємо вийти на орбіту менше ніж за шість місяців»,  додав глава SpaceX, обмовившись, що ці терміни залежать від успішності роботи над ракетою, яка наразі триває.

Макет корабля, представлений на презентації, вказує, що він буде мати довжину 50 м і діаметр 9 м, а його вантажопідйомність у підсумку складе 150 т.

Для запуску корабля на орбіту створюється нова ракета-носій під назвою Falcon Super Heavy довжиною 68 м і діаметром 9 м. Ця ракета може оснащуватися різними комбінаціями двигунів марки Raptor, від 24 до 37 залежно від виконуваного завдання.

Кілька разів за час презентації Маск повторив, що його кінцевою метою є заселення людиною інших планет.

«Якого майбутнього ви хочете?»  запитав Маск в аудиторії, запропонувавши вибрати із двох варіантів: залишитися земним біологічним видом або стати космічними особинами. Він висловив надію, що людство вибере друге. Рано чи пізно вартість космічних перельотів для пасажирів повинна наблизитися до ціни авіаперельотів, вкотре пообіцяв він.

Залишити коментар