П'ятниця, 25 вересня

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що його формула містить спробу спростити процес виконання Мінських угод і не була написана під впливом Росії.

«Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися, тому що насправді проєкти, які мали бути імплементовані після Мінських угод, стали відомими … Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, були занадто великими. Саме тому формула не містить нічого більшого, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угодах – прим. ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їхню сутність і наслідки, досі треба узгодити», – наголосив Штайнмаєр.

Відповідаючи на запитання журналістів, якою була роль Росії у створенні цієї формули і чи є правдивими слова Петра Порошенка, що вона «написана» у Кремлі, президент Німеччини спочатку зазначив: «По-перше, я не розумію ваше запитання». Але далі він розповів, як виникла формула.

«Таким чином, аргумент (про російський вплив – прим. ред.) мене дивує, оскільки був присутній один із представників тодішнього президента (Порошенка – прим. ред.)«.

Ймовірно, Штайнмаєр міг помилитися з точною датою чи місцем перемовин, оскільки зустріч у нормандському форматі у Парижі за участі лідерів чотирьох держав та очільників МЗС пройшла 2 жовтня 2015 року, тобто чотири роки тому. А у жовтні 2016 року зустріч у такому форматі відбулася у Берліні, і вона була останньою.

Залишити коментар