Четвер, 26 листопада

Понад 10 тис. людей вийшли на майдан Незалежності, аби висловити свій протест проти підписання «формули Штайнмаєра». Яка атмосфера панувала під час віче, як відреагували «слуги народу» та чому Богдану краще нічого не писати у фейсбук – у реакціях від Opinion.

На думку політичного експерта Олексія Мінакова, протести патріотичної частини громадян – це якраз один із наслідків узгодження «формули Штайнмаєра» як поступки Путіну. Фахівець запевняє, що російський президент стежить за всім цим і навіть зможе шантажувати Зеленського, вимагаючи додаткові поступки.

Після віче Мінаков поділився п’ятьма головними висновками. Зокрема, політичний експерт вважає, що ситуація істотно відрізняється від революційної у 2013-2014 роках, адже Зеленський ще не вчинив рокової помилки, а отже, рубікон не перейдено.

П’ятий президент України Петро Порошенко переконаний, що українці вийшли на майдани по всій країні через бажання не допустити російський сценарій та захистити батьківщину.

Натомість політичний експерт Михайло Басараб наголосив на необхідності чітко називати все своїми іменами. За його словами, український народ вийшов на протест саме проти того, що написано у Мінських домовленостях, адже Штайнмаєр писав свою «формулу» на їхній основі.

Народний депутат Ярослав Юрчишин наголосив, що найбільшою помилкою для нової влади буде шукати у віче політичний підтекст, називати його «проплаченим» чи «організованим опозицією». А найбільшою помилкою для громадських активістів може бути протиставлення себе політикам і поділ учасників віче на «порохоботів» та «реальних протестувальників». Адже справжній Майдан не роз’єднує, а консолідує.

І що, ви думаєте, в цей самий час робить нова влада? Угу. Очільник Офісу президента Андрій Богдан постить сумнівні скріншоти, в яких йдеться про те, що учасникам мітингу нібито сплачували по 100 грн за годину, а по десятці – за кожного друга, котрий прийшов із ними.

Та добре, що у більшості українців із почуттям здорового глузду та гумору все добре. Ось, наприклад, як відреагував на «заяву» Богдана нардеп восьмого скликання Борислав Береза. З ним, щоправда, розрахувалися не грошима, а двома рабами. Ну що ж, хороший раб – радість у домі. Так же кажуть?

Блогерка і письменниця Зоя Казанжи так само не відмовила собі у нагоді потролити «талановитого» Андрія Богдана, розповівши, що «зароблені гроші» місцеві учасники віче пішли прогулювати на море. 

Хороші враження від віче залишились і у ветерана російсько-української війни та блогера Романа Кулика. Він розповів, що людей зібралося набагато більше, аніж він особисто очікував. Не менш серйозний показник – мітинги в регіонах. До того ж усі вимоги були чітко озвучені, не було жодних «провтиків» по організації чи конфліктів.

Зрештою, Кулик наголошує: усі, хто того хотів, за лічені хвилини могли розібратися, що за люди вийшли на Майдан. За оцінкою самого Романа, це була «дика солянка», купа персонажів, що ворогували, на одній площі. Але вони всі зібралися разом, бо в усіх – однакова мотивація та острах.

Письменник Андрій Бондар різко розкритикував тих, хто поливає «аналітичним» брудом протест на Майдані. Автор порадив «невдоволеним» усвідомити, з ким вони та їхні «нові слуги» співають в унісон ось уже шостий рік поспіль. 

Блогерка Олена Добровольська переконана, що це – тільки початок. А ще нагадала три базові речі, які нині актуальні як ніколи. Зокрема, таку: якщо вам пропонують домовитися з ворогом, значить, зрадники вже про все домовилися за вашою спиною. 

Блогер, актор і письменник Андрій Альохін закликав не опускати руки, як би важко та складно не було. Адже, звісно, 73 % – це більшість, але, за словами автора допису, це пасивна та малоосвічена більшість, котра в небезпечні моменти стає ще й наляканою.

Колишній нардеп Ігор Мосійчук закликав владу якомога швидше робити висновки, інакше, на переконання політика, «дуже скоро їм буде дуже велике горе».

Журналістка Яніна Соколова зауважила, що нині головне – не наділяти старих політиків повноваженнями вести за собою Майдан.

Один із мусульманських духовних лідерів України Саід Ісмагілов розповів, що на Майдані бачив на власні очі: там зібралися саме ті, хто прийшов за національні інтереси України, а не за політика чи партію. Там були доктори наук, професори, інтелектуали, письменники, підприємці, бранці Кремля, волонтери, капелани, студенти та інші. 

І наостанок пропонуємо вашій увазі цей допис модної блогерки Майї Тульчинської. Це якщо ви раптом досі хоч трохи вірите в допис Богдана. Так, люди стояли за гроші. Але не за ті, про які писав друг президента, а за ті, які віддавалися нашій армії та заради нашої перемоги.

Збирав реакції та чекав на якісь коментарі влади, окрім рандомних дописів Богдана,
Степан Коза

Залишити коментар