Вівторок, 24 листопада

Тримання під вартою без права внесення застави – такий вирок виніс Печерський суд Києва щодо нардепа попередніх скликань Сергія Пашинського. Політика звинувачують в «умисному завданні тяжких тілесних ушкоджень» у справі, котра була закрита Генпрокуратурою ще два роки тому. Що відбувається і до чого тут Портнов – у реакціях.

Наприкінці 2016 року Пашинський разом із дружиною повертався автівкою додому. Під час руху політик ледь не врізався в автомобіль з вимкненими габаритними вогнями. Після екстреного гальмування Пашинський вийшов із машини та зробив зауваження водію. Після цього, за словами тодішнього нардепа, один з учасників інциденту вдарив його пляшкою по голові, а Пашинський у відповідь після пострілу у повітря вистрілив у ногу нападнику. Слідом за чим депутат сам надав домедичну допомогу пораненому, викликав поліцію та «швидку». Генпрокуратура закрила справу проти Пашинського за відсутністю складу кримінального правопорушення.

На сторінці самого Сергія Пашинського опублікували заяву політика, в якому наголошено: суд арештував його за самооборону та захист честі дружини, а керує процесом не хто інший, як заступник Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

Племінниця екснардепа Анастасія Пашинська також наголосила, що арешт Пашинського – тріумф та помста Портнова. А ще – подарунок для Путіна. 

Сам прибічник режиму Януковича Андрій Портнов звернувся на своїй сторінці до п’ятого президента України Петра Порошенка, погрожуючи зробити його «наступним клієнтом слідчого ізолятора».

Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов переконаний, що Пашинський справді здійснював самооборону, що довело слідство, котре тривало три роки. На переконання Турчинова, традиції Печерського суду не змінилися: залишаються такими ж самими, якими вони були за часів Януковича.

Чинний нардеп і спікер парламенту попереднього скликання Андрій Парубій наголосив, що Пашинський сам повідомив про своє місцезнаходження, не ухилявся від слідчих дій та готовий тісно співпрацювати зі слідством. «Замовником арешту» Парубій вважає «агентів Росії», чия ціль – знищити всіх, хто організовував опір Кремлю, починаючи з 2014 року.

Журналістка Соня Кошкіна підкреслила, що не збирається виправдовувати Сергія Пашинського, однак на судовому засіданні, за її словами, не було нічого, що має стосунок до права. 

Журналіст і блогер Сергій Іванов ще напередодні обрання запобіжного заходу для екснардепа Сергія Пашинського розповів, що був одним із понятих у слідчих експериментах за участю нині арештованого політика та свідка, а тому відсутність судової перспективи для автора допису є очевидною. Іванов наголошує: подобається це комусь чи ні, але Пашинський у тій ситуації діяв правомірно.

Політик і блогер Сергій Висоцький підтвердив, що Пашинський мав багаторічний конфлікт із Портновим. І хоча тепер є нарешті можливість довести численні закиди в бік політика щодо нібито розкрадання в оборонці, його саджають за доведену слідством самооборону – застосування зброї після нападу.

Нардеп попереднього скликання Борислав Береза зізнався, що має особистий конфлікт із Пашинським та не переносить його, однак обраний судом запобіжний захід, на переконання політика, – це похорони верховенства права та порушення всіх стандартів юриспруденції. 

Нардеп Володимир Ар’єв назвав арешт Пашинського, котрий нікуди не тікав і не ховався, ганьбою юридичній системі, яка «прогинається під тих, хто на хвилі, як ти її не реформуй».

Блогер Карл Волох підтвердив, що ця справа – особиста помста Портнова та його московських покровителів.

Політичний оглядач Павло Нусс вважає, що Портнов матиме вплив на судову систему в Україні доти, поки Андрій Богдан очолює Офіс президента.

Журналістка Катерина Рошук припускає, що тепер кожен епізод з обранням запобіжного заходу ймовірним крадіям, корупціонерам, сепаратистам та вбивцям будуть порівнювати з епізодом за участю Сергія Пашинського.

Політик Єгор Соболєв також зазначив, що має протилежну до Пашинського позицію, однак ув’язнення свого опонента називає «бєспрєдєлом».

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва натякнула, що в такий спосіб непогано перебили обговорення «формули Штайнмаєра». Адже справді, арешт Пашинського став топ-темою.

Політична експертка Олеся Яхно написала, що арешт Пашинського підтверджує підхід нової влади, коли через дискредитацію особистостей та судові процеси здійснюється дискредитація всього, що відбувалося за останні п’ять років.

Екснардеп Ігор Мосійчук переконаний, що, зважаючи на останні події, «влада вирішила показати зуби і все ж таки садити». Щоправда, за «принципом Аль Капоне»: не за корупцію чи схеми, а за побутові речі.

Інший нардеп восьмого скликання Ігор Луценко запевнив, що, хоча народ і не надто любить Пашинського, сам по собі він радикально інший, аніж типовий український політичний функціонер. За словами автора допису, його, при усіх гріхах, вирізняє неабияка сміливість і реальна участь у операціях з оборони України. Луценко припускає, що Пашинський став «жертвою самого себе». 

А тим часом «слуга нарду» Максим Бужанський, який не шкодує образливих слів у спілкуванні з журналістами, запевняє, що серед тих, хто встав на захист Пашинського, немає «жодної пристойної людини». Ну, не те, що Портнов. Оце янголятко.

Збирав реакції Степан Коза

4 комментария

  1. Пеця, а где европейская помощь ?
    «Скоммуниздил» в свои оффшоры 15 000 000 000 Є ?
    А морда у тебя не треснет ?

  2. Сквознякович on

    Серёжа, пришло время сделать взнос в фонд восстановления ядерного статуса Украины !
    Ты же наворовал много, так помоги Родине !

Залишити коментар