Субота, 26 вересня

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що «формули Штайнмаєра» ніколи не існувало, назвавши «маразмом» варіанти, погодити її чи ні.

За його словами, за визначенням жодної формули не було, а Штайнмаєр виклав цю ідею в листі після безрезультативних перемовин на рівні міністрів «нормандської четвірки».

«“Формула Штайнмаєра”, її погодити чи не погодити, не можна погодити окремо… от є тєлєга, а є кінь, а щось між ними не узгоджується – це не зрада і не перемога, це маразм.

“Формула Штайнмаєра”, коли він її оголошував, була 2 жовтня, коли дискусія зайшла в глухий кут, оскільки всім було зрозуміло, що наше бачення “Мінську” і путінське бачення діаметрально відрізняються.

Він сказав: “Якщо нам не вірять, то давайте подумаємо. Якщо вибори будуть нормальні, будемо думати, що робити далі”.

Відповідно, це ні до чого не призвело. Далі була цікава міністерська зустріч, де ми обговорювали ці ідеї приблизно три години. Це все нічим не закінчилось…

І тоді народилася ця відома ідея: лист Штайнмаєра і Фабіуса, де вони виклали хоча б логіку цієї пропозиції. А потім написали, що це думка для подальших розмов. Тобто ніколи за визначенням жодної формули не було».

Залишити коментар