П'ятниця, 25 вересня

Вінницький апеляційний суд узяв під варту громадянина США Крейга Ланга, який воював за Україну навесні 2016 року.

21 серпня іноземця затримали інспектори прикордонної служби «Могилів-Подільський». Крейга Ланга розшукують правоохоронні органи США, аби притягнути до відповідальності за трьома карними справами: крадіжка, розбій і вбивство.

За українським законодавством ці злочини – екстрадиційні: відповідають ст. 185, 187 та ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі. Зокрема, остання передбачає ув’язнення на строк від 10 до 15 років або довічне.

Прокуратура клопотала про тримання чоловіка під вартою для забезпечення видачі (екстрадиційний арешт). Адвокати просили залишити в силі рішення першої інстанції.

8 жовтня Вінницький апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу прокурора на ухвалу міського суду й застосував до Крейга Ланга запобіжний захід: тримання під вартою до 6 грудня цього року. Повний текст ухвали буде 11 жовтня.

За словами захисників, чоловік проживав у Києві разом зі своєю співмешканкою. Під цілодобовим домашнім арештом перебував у орендованій квартирі у Вінниці.

Крейг Ланг брав участь в антитерористичній операції на Сході України у березні-квітні 2016 року. Чи працює він парамедиком у «Грузинському легіоні», нині не відомо.

Залишити коментар