П'ятниця, 25 вересня

Моніторингова місія ООН продовжує документувати порушення міжнародного гуманітарного права і порушення прав людини в окупованому Росією Криму та Севастополі.

За даними місії, кількість обшуків і рейдів проти кримських татар на півострові за перше півріччя 2019 року подвоїлася, порівняно з першим півріччям 2018 року.

Такі дані представили під час презентації 27-ї доповіді місії щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє пресслужба прокуратури АРК.

Як сказано в повідомленні, «із Криму продовжують вивозити затриманих осіб на територію Росії та звинувачувати людей в екстремізмі за пости в соцмережах, оприлюднені ще до окупації півострова».

На презентації зазначили, що місія ООН не може належним чином працювати на окупованих територіях.

«Росія як окупаційна влада досі не надала місії доступ на півострів, як це передбачено резолюціями Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України», – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі АРК зазначили, що вивчають інформацію зі звітів місії ООН «у рамках кримінальних проваджень, пов’язаних із порушенням прав людини на території півострова».

Раніше моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у своїй доповіді зазначала, що з початку 2017 року по середину 2018 року зафіксовано понад 80 випадків порушення прав людини в анексованому Криму.

Залишити коментар