Понеділок, 1 червня

Давайте зіграємо у коротеньку гру? Яке слово ви б найменше сподівалися побачити поруч із «президент» і «пресконференція»? Фудмаркет, себто ринок міської їжі. Неочікувано? А для Офісу президента – цілком закономірно. Про нові «фішечки» – у реакціях.

Так от, в Офісі президента анонсували «пресмарафон» із Володимиром Зеленським, протягом якого гарант відповідатиме на запитання журналістів увесь день. І де б ви думали? Угу, на київському «ринку їжі». Медійників пускатимуть групками по 7-10 осіб, на все про все кожна «партія» матиме півгодини, поїдання шаурми з президентом, здається, до часу не враховується.

Політичний експерт Олексій Мінаков припускає, що головна причина такого, м’яко кажучи, незвичного формату пресконференції – необхідність хайпом перебити токсичні теми на кшталт скандалу в США чи «формули Штайнмаєра». А ще – відновити довіру з боку ЗМІ. Хоча після Богдана та Мендель із цим впоратися буде не так вже й просто.

Натомість політтехнолог Олексій Голобуцький окреслив приблизний перелік тем, над якими, ймовірно, працював сам Зеленський, готуючись до запитань журналістів. Серед них – Донбас, вплив Коломойського, перспективи Богдана, ініціативи Портнова, Путін та інші.

Журналіст Євген Кузьменко до такого формату поставився з гумором, пожартувавши, що насправді на представників ЗМІ чекає кастинг у рамках програми «Розсміши коміка». Але треба бути обережними: тих, хто не зможе змусити Зеленського сміятися, зроблять заступниками секретаря РНБО.

Ветеран російсько-української війни та блогер Роман Кулик сподівається, що після всіх інцидентів із Богданом та Мендель журналісти влаштують Зеленському цілий день пекла, атакуватимуть його гострими запитаннями та відмовлятимуться від найменшого бажання сподобатися Зеленському. Спойлер: це все сарказм, ні на що подібне автор навіть не розраховує. І найгірше, якщо нічого подібного і справді не станеться.

А блогер Борис Немировський розмріявся: мовляв, було би прикольно, аби журналісти взяли та проігнорували цей «пресмарафон», адже очільник Офісу президента Андрій Богдан запевняв, що вони владі не потрібні. Щоправда, потім Немировський поглянув у реальність і визнав, що нічого подібного точно не станеться.

Політтехнолог Олег Постернак розцінив пресмарафон як тонке знущання над журналістами.

Блогерка Олена Монова зауважила, що слово «марафон» підштовхує до єдиної думки: це все, щоб «а подивіться, як ще я вмію». 

Директор Інституту світової політики Євген Магда наголосив, що в контексті реальності Зеленський мав би давати пресконференцію хоча б у Краматорську, а краще – у Золотому чи Станиці Луганській.

Журналіст Станіслав Козлюк розкритикував анонсований Офісом президента формат, запевнивши Зеленського, що це непогана спроба, але зовсім не обіцяна пресконференція за підсумками перших 100 днів роботи.

Заступник головного редактора «Української правди» Євген Будерацький вважає, що з таким форматом для Офісу президента нічого особливого й не станеться, адже фактично це не пряме спілкування з журналістським середовищем, а пресмарафон, на якому представниками ЗМІ відводять роль випадкових позачергових статистів.

Журналістка Катерина Венжик не без іронії зауважила, що хід правильний: завжди можна щось задумливо жувати, щоб не відповідати на запитання журналістів.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва пожартувала, що в майбутньому такий формат можна повторити. Тільки зі ЗМІ президент повинен буде зустрічатися біля кіоску з шаурмою, де групи журналістів мінятимуться не через брак часу, а через розлади шлунків та інші прекрасні наслідки. Цікаво, а Мендель їх все одно штовхатиме?

Блогер і громадський діяч Андрій Смолій здивувався тому, що в якусь мить для Офісу президента журналісти все ж таки стали потрібними. Ну, або інший варіант – ситуація в державі сягнула межі, і тепер Зеленському доведеться хоч якось відповідати на запитання.

Журналістка Ірина Ромалійська наголосила, що анонсований ОП захід – це не пресконференція, а шоу за участю преси, котра змушена грати на боці гаранта.

Подібної думки дотримується і політична експертка Олеся Яхно.

Головна редакторка «ВВС Україна» Ніна Кур’ята зауважила, що все це нагадує «розминку в КВК», коли на сцені чотири команди, а на завдання – п’ять хвилин. Попри жарти, авторка допису наголошує: ми знову отримали формат спілкування із президентом, нав’язаний самою владою.

Політичний оглядач Павло Нусс порівняв такий хід із тим, що колись робив президент РФ Володимир Путін. Та й адреса символічна – вулиця Московська.

Ну, а далі – ніби типова для медійників ситуація – без коментарів. Хіба що прессекретарі не стрибатимуть.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар