Четвер, 24 вересня

Президент України Володимир Зеленський прокоментував дії своєї речниці Юлії Мендель щодо ставлення до журналіста «Радіо Свобода» Сергія Андрушка. Про це гарант сказав, відповідаючи на запитання журналістів під час пресмарафону 10 жовтня в Києві.

«Є таке прекрасне слово – емоційне виснаження. Вона теж людина, і вона не зло, вона прессекретар, і вона з вашої журналістської землі вийшла, з вашої професії, і він не має права так діяти, коли вона каже: “Я вас дуже прошу, зараз він вийде”. Розумієте, з ним це було дуже багато разів… Але вона вже не змогла як людина по-іншому реагувати на пана Андрушка», – сказав Зеленський, а Юлія Мендель додала: «І тепер ми знаємо, що я вмію штовхатися».

Зеленський зазначив, що виступає «за рівність прав серед усіх».

«Думаю, що у пана Андрушка більше прав, ніж у Юлії Мендель… Я їй повинен сказати: “Так не можна”? Так. Ще раз так буде – ми розійдемося. Але зараз я її захищаю… І я жива людина з помилками і з будь-чим, і вона жива людина, і вона так ж сама. Тому дєвочку в цьому випадку буду захищати», – прокоментував Зеленський.

«Редакція відкидає звинувачення, що Сергій Андрушко поводився неетично і “накидувався” на когось. Подібні заяви не мають нічого спільного з реальністю – відео інциденту ми одразу опублікували у повному обсязі, щоб у цьому можна було легко пересвідчитись. Подібні звинувачення Зеленського – це не що інше, як спроба хоч якось виправдати непрофесійні та незаконні дії своєї підлеглої», – прокоментувала заяву президента головна редакторка програми «Схеми» Наталка Седлецька.

Також вона зазначила: «Обговорювати інцидент у руслі протиставлення “здорового мужика” проти “дєвочкі” (цитата) – це знижувати рівень дискусії та маніпулювати на темі гендеру, що очевидно звучить принизливо для обох сторін. Хоча дискусія зовсім про інше – про те, чи має право речниця президента із застосуванням фізичної сили ізолювати журналістів від президента, коли вони намагаються поставити свої, часто гострі та незручні, але суспільно важливі запитання главі держави».

«Більше того, несвідомо чи навмисно президент звів тему поведінки Мендель до випадку з одним журналістом, – продовжила Седлецька. – Хоча відомо, що такі дії з її боку – систематичні, про що заявили представники цілої низки видань. Попри це, ми вітаємо, що хоча й після низки безпідставних звинувачень, але Зеленський зрештою таки вийшов на конструктив, публічно давши сигнал Юлії Мендель: “Я їй повинен сказати: так не можна? Так. Ще раз так буде – ми розійдемося”».

Залишити коментар