Вівторок, 24 листопада

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не зрадить інтересів України й не допустить «капітуляції» перед Росією.

«Шановні воїни, я обіцяв припинити війну на Сході та відновити територіальну цілісність України. Сьогодні на це спрямовані всі наші, всі мої особисті зусилля 24 години на добу.

Моя позиція в цьому питанні була і залишається незмінною… Це позиція українського народу, яку я як президент буду захищати: Донбас – це Україна, і там повинен панувати мир.

Має відбутися повне припинення вогню, повернення усіх наших полонених, виведення іноземних військових формувань, встановлення контролю над державним кордоном.

А місцеві вибори там мають відбутися винятково за українським законодавством під наглядом не кулеметів, а міжнародних спостерігачів.

Ми ніколи не забудемо і про анексований Крим, повернення якого стане нашим наступним викликом.

Повірте, я вже маю дійсно алергію на слово капітуляція – і хочу вкотре всіх запевнити: жодної здачі національних інтересів України не буде. Це не про мене і це не про Україну», – наголосив Зеленський під час виступу в Одесі на зустрічі до Дня захисника України.

За словами президента, позицію України посилить «міцний фундамент із кількох речей: грамотна, виважена дипломатія; потужний сектор безпеки та оборони; відродження економіки; забезпечення добробуту громадян України».

Зеленський додав: «Монолітним цей фундамент може зробити тільки одне – згуртованість і єдність усіх українців задля нашої головної мети: відновлення  територіальної цілісності та народження заможної та сильної України. Країни, де щасливо й вільно житимуть наші діти та наші онуки. Це і є нашим головним національним інтересом.

Активні заходи, спрямовані на реалізацію всього цього, закладаються в нову редакцію Стратегії національної безпеки України».

Голова держави також назвав українських воїнів «чарівниками», які дарують «мирне небо в українських містах та селах, існування нашої держави» і платять за це життям.

Залишити коментар