Субота, 5 грудня

Сьогодні в Україні відзначають День захисника. День людей, котрі пожертвували всім, аби спинити російських окупантів та вберегти нашу країну. День жінок та чоловіків, котрі заслуговують на слова подяки не лише сьогодні, а кожної миті.

Володимир Зеленський наголосив, що День захисника – це не лише про воїнів та добровольців, котрі зі зброєю в руках захищають нашу країну, а й про медиків, волонтерів, журналістів, що працюють у зоні бойових дій, дипломатів, батьків та матерів, дружин та чоловіків, дітей та онуків усіх героїв.

Прессекретарка президента приєдналась до привітань з нагоди Дня захисника України, додавши, що «кожен має право вийти на вулиці для святкування чи протесту, а ті, хто вийде сьогодні, йтимуть за Україну». І кожного з них, за словами Юлії Мендель,  можна назвати «українолюбом».

І перш ніж перейти до інших реакцій – невелике нагадування про те, що ми відзначаємо сьогодні.

П’ятий президент України Петро Порошенко пригадав, що 2014 року, коли зелені чоловічки вже окопалися в Криму, Україна відзначала День захисника за російським календарем. Однак тепер 14 жовтня вкарбувалося в українську історичну пам’ять. 

Голова Верховної Ради попереднього скликання Андрій Парубій подякував українським воїнам, добровольцям та волонтерам, наголосивши, що своїм подвигом вони дарують мирне життя і гідність усій країні. 

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун нагадала, що сьогодні Росія намагається продати нам імітацію миру в обмін на здачу наших територій і в обмін на зраду пам’яті про загиблих героїв. Нам пропонують перетворити на «сіру зону» території, за які віддали свої життя наші захисники. Пропонують змусити військових відступити, залишити людей, відданих Україні, сам на сам, із окупантами та колабарантами.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив сподівання, що державний прапор України та кримськотатарський національний прапор знову піднімуться на Кримом.

Журналістка Яніна Соколова звернулася до захисників та захисниць, розповівши про речі, за які їй перед ними соромно. Наприклад, про те, що наші воїни отримують зарплатню меншу, аніж депутати, котрі не знають, що таке «формула Штайнмаєра» та чому не можна вірити росіянам і лишати голим кордон. 

Письменник Андрій Курков в одному дописі привітав і художників, котрі відзначали своє свято вчора, і захисників. За його словами, перші захищають наш культурний простір, давно відмовившись від рамок, а другі постійно тримають під контролем рамки нашого життя, не пускаючи на його полотно ворожі фарби та пензлі, здатні змінити кольори нашого життя не в кращий бік.

Нардепка Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що наш фронт пролягає не лише степами Донеччини та Луганщини, а ворог не просто окупував Крим. Насправді агресор переносить фронт у нашу свідомість, і його головна мета – окупувати наші серця і душі. 

Письменниця Міла Іванцова подякувала захисницям та захисникам за те, що вони не лишилися осторонь, прикрили і продовжують прикривати собою. А ще за те, що намагаються зрозуміти тих, хто живе в мирі, і навіть тих, для кого війни немає.

Блогерка Олена Добровольська пригадала своє минулорічне привітання, коли побажала дожити до того часу, аби ми могли захистити наших захисників від байдужості та всіх цих «я тебе туди не посилав» та подібного. Аби нас було більше, ніж тих байдужих.

Омбудсменка Людмила Денісова також привітала тих, хто захищає нас від російських окупантів, та подякувала за збереження миру над українським небом та любов до Батьківщини.

Ілюстратор Олександр Грехов звернувся до захисників зі словами вдячності за те, що може й надалі жити мирним життям, хоча й відчуваючи війну кожен день, та має можливість займатися улюбленою справою і робити свій внесок у сучасну українську культуру.

Колишній нардеп Борислав Береза наголосив, що сьогодні – свято кожного, хто був, буде чи є причетним до захисту України.

І наостанок, не забувайте. Сьогодні не «дєнь мальчіков». Сьогодні День жінок та чоловіків, захисниць та захисників, завдяки яким війна не охопила всю нашу країну, а ворог обламав свої імперські зуби.

Збирав реакції та дякував кожному та кожній Степан Коза

Залишити коментар