Неділя, 29 листопада

В ООН визнали порушення Росією Женевської конвенції через свідоме переселення нею людей із материкової частини в український Крим у спробах змінити демографію окупованого півострова. Про це йдеться в доповіді генсека ООН Антоніу Гутерріша.

У доповіді наводяться дані судового реєстру РФ, згідно з яким у 2017-2018 роках суди в Криму ухвалили рішення про переміщення не менше 947 осіб, що вважаються іноземцями за законодавством Росії, зокрема переміщення 518 громадян України.

Крім того, щонайменше 109 жителів Криму були «примусово виселені» правоохоронними органами Російської Федерації.

«У більшості випадків жертвами, імовірно, були громадяни України, які розглядалися Російською Федерацією як такі, що не мають права на проживання в Криму», – йдеться у доповіді.

Віцеголова Комітету ООН з питань інформації від східноєвропейської регіональної групи Олег Ніколенко прокоментував доповідь і зазначив, що для України важливо те, що про це заговорив генсек в ООН.

«З одного боку, російська влада вживає заходів для примусу незгодних з окупацією залишити півострів, а з іншого – за 2014-2018 роки переселила на український півострів 140 тис. своїх громадян, зокрема військовослужбовців та членів їхніх родин. У кількісному показнику це складає понад 5 % приросту населення. Це, зокрема, робиться для того, щоб закріпити спробу анексії, створити додаткові перешкоди для подальшої деокупації», – написав Ніколенко у фейсбуці.

1 комментарий

  1. Эти ЧМОшники в Крыму были? Когда лабали эту лабуду? Выдворены упоротые нацики, а что делает Трамп с незаконными мигрантами? Крмы — это Россия, как бы вы не тявкали и живет по российским законам…Приезжих не видел, татары ВСЕ *почти, проме ОПГ «меджлис») российские паспорта получили ДО июня 2014 г…Выгнали ИНОСТРАНЦЕВ-нарушителей

Залишити коментар