Неділя, 27 вересня

Державний «ПриватБанк» отримав перемогу в Апеляційному суді Англії та Уельсу у справі проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Отже, всесвітній арешт, накладений на активи олігархів, збережеться. Про це повідомляє прессекретарка ПриватБанку Інна Музичук.

«Апеляційний суд виніс рішення, яким підтвердив, що англійський суд має юрисдикцію розглядати позов “ПриватБанку” щодо шахрайства, здійсненого за попередньою змовою осіб, проти його колишніх власників – пана Ігоря Коломойського та пана Геннадія Боголюбова. Судовий наказ про всесвітній арешт активів, який було отримано в грудні 2017 року, залишається чинним до винесення судового рішення по суті», – повідомила Музичук.

У Лондонському суді «ПриватБанк» домагається відшкодування 1,9 млрд доларів, які, як підозрюють у банку, колишні власники вивели з нього напередодні націоналізації. Через відсотки банк оцінює свої вимоги до колишніх власників у 3 млрд доларів.

«Апеляційний суд також відмовив у наданні відповідачам дозволу на оскарження рішення та зобов’язав їх подати лінії захисту проти позову до кінця листопада, маючи на увазі, що банк може рухатися далі із розглядом справи без жодних затримок. Дата розгляду справи по суті буде належним чином визначена судом», – йдеться прес-релізі «ПриватБанку».

Зазначимо, що йдеться про позов «ПриватБанку» до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели близько 5,5 млрд доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.
Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, в якій довели, що справа «ПриватБанку» не у юрисдикції цього суду, а отже, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Залишити коментар