Вівторок, 29 вересня

Засновник приватної космічної компанії SpaceX Ілон Маск звернувся до Міжнародного союзу відеозвʼязку, запросивши створення окремого спектру для 30 тис. нових супутників Starlink для інтернет-покриття, які компанія планує запустити на додаток до схвалених раніше 12 тис.

«Після зростання попиту на швидкий та надійний інтернет по всьому світу, особливо там, де немає можливості підключення, занадто дорого або ненадійно, SpaceX робить кроки для відповідального масштабування загальної пропускної здатності мережі Starlink і щільності даних, щоб задовольнити очікуване зростання потреб користувачів», — повідомив представник SpaceX.

Очікується, що нові 30 тис. супутників будуть працювати на низькій навколоземній орбіті на висотах від 328 до 580 км. Раз у сім років компанія Ілона Маска зобовʼязана запустити як мінімум один із затверджених супутників і використовувати його на встановленій частоті хоча б 90 днів. Відомо, що супутники отримають керовані точкові промені для звʼязку з клієнтами і «всеспрямовані» промені для телеметрії, спостереження і контролю космічних апаратів.

Міжнародний союз електрозвʼязку регулює норми використання операторами звʼязку різних хвиль і частот, щоб уникнути перешкоди сигналу і спотворення спектра для нових супутників. Дати запуску супутників мережі Starlink невідомі, проте перші 60 примірників були затверджені в травні цього року, а перші 12 тис. супутників Ілон Маск планує запустити вже в 2020 році.

Залишити коментар