Вівторок, 29 вересня

На південному заході Франції, біля міста Нарбонна в Окситанії, археологи виявили стародавнє кладовище, яке активно використовувалося протягом І та ІІ ст. н. е. Некрополь уналежнюється до поселення Narbo Martius – першої римської колонії в Галлії, заснованої в 118 році до н. е.

Поряд із кладовищем пролягала перша римська дорога в Галії Віа Доміція. На початку нашої ери місто стало великим торговельним центром, розміщеним на шляху між Середземномор’ям та Атлантикою.

Завдяки відкладенням річки Од, яка протікає поруч і періодично затоплює пам’ятник, поховання збереглися у хорошому стані. Ховали на цвинтарі населення Narbo Martius, а не еліту. Але вміст могил свідчить, що місто процвітало. Пам’ятники за розміром невеликі та прикрашені розписною штукатуркою і написами на табличках, які містять імена і статус, а також інформацію про італійське походження похованих.

До поховання клали невеликі теракотові судини, ймовірно, із маслом або парфумами, трохи їжі, часом одну або дві скляні пляшечки, а також світильники. Про спалення на той час тіл свідчать урни із прахом померлих.

Вчені порівнюють ці поховання з некрополями в Італії через поверховість гробниць

Залишити коментар