Понеділок, 30 листопада

Паризький зоопарк представив новий організм – жовтувату одноклітинну істоту групи слизовиків, який отримав назву «слиз» (англ. blob). Зовнішньо експонат схожий на гриб, але «функціонує як тварина».

«Слиз» немає ні рота, ні шлунку, ні очей, але він може споживати їжу та перетравлювати її. Істота має майже 720 статей, а також має здатність до регенерації: може відновитися за дві хвилини, якщо розрізати навпіл.

«Слиз» – це жива істота, яка належить до однієї із загадок природи», – розповів Бруно Давід, директор Паризького природничого музею, частиною якого є зоопарк.

У Парижі продемонстрували живий організм, здатний навчатися попри відсутність мозку

Директор музею додав, що точно знає: «це не рослина, але насправді й не тварина чи гриб». У разі, якщо істоту помістити в лабіринт, вона знайде найкоротший шлях до виходу, на основі попередніх спроб. За словами Давіда, не зважаючи на відсутність мозку, ця істота здатна навчатися й опановувати нові навички, а це робить її подібною до представників царства тварин. Вчені не впевнені щодо того, як саме «слиз» виконує ці завдання, оскільки в нього немає нервової системи. Деякі припускають, що за складну поведінку істоти може відповідати поки що невідома сигнальна молекула.

У Парижі продемонстрували живий організм, здатний навчатися попри відсутність мозку

«Слиз» назвали на честь науково-фантастичного фільму жахів 1958 року, в якому знявся молодий Стів МакКвін. Там чужорідна форма життя – The Blob – з’їдає все на своєму шляху в маленькому містечку штату Пенсильванія. Не зважаючи на назву, «слиз» не є небезпечним для людини, адже харчується переважно листям та деревиною.

Фото: Паризький зоопарк

Залишити коментар