Вівторок, 22 вересня

У Верховній Раді парламентарі утворили міжфракційне об’єднання «Кубань». Мета – повернення «українських етнічних територій та етнічних українців» у культурне та соціальне поля. Почати планують із Кубані. Про створення об’єднання повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Він же і очолив «Кубань».

«Наше завдання – розробка політики з повернення в культурне та соціальне поля українських етнічних територій та етнічних українців. У першу чергу займемося Кубанню. Але й інші регіони, де живуть компактно українці, також перебуватимуть у фокусі нашої уваги», – розповів Гончаренко.

У Раді створили об'єднання «Кубань» з метою повернення етнічних українців та територій

До об’єднання увійшли спікер парламенту попереднього скликання Андрій Парубій, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, нардеп від «ЄС» Володимир Ар’єв, депутатка «Голосу» Соломія Бобровська та інші.

1 комментарий

  1. Анатолій Іванович on

    Українцями корінне населення України називається з 1917 року, мовляв, щоб не плутали русинів (прозваних малоросами з 1721 року) з русскіми. В дійсності заміна національності га територіальну ознаку проведена з метою дерусифікації, відсторонення від усього руського, щоб тільки Росія визнавалася нащадком Русі. Жоден український класик від Котляревського до Франка не називав рідну мову українською і себе українцем. Примусово переселені на Кубань і за Дунай козаки Запорожської Січи теж не називалися українцями. Отже, перш ніж заявляти про етнічну приналежгість кубанців, відновіть свою споконвічну національну назву. Державну мову слід називати руською мовою, а корінне населення — русинами. Українські у нас територія, громадянство, гімн, герб, прапор, а мова руська, бо нас тисячу років хрещено русинами.

Залишити коментар