Понеділок, 23 листопада

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт про бюджет на 2020 рік. За відповідний законопроєкт № 2000 проголосували 255 депутатів.

Під час голосування бюджету на 2020 рік депутати розкритикували поданий проєкт бюджету до першого читання за низькі соціальні стандарти та темпи економічного зростання.

Водночас в уряді запевнили, що проголосований депутатами бюджет розрахували на макроекономічному прогнозі, який склали ще весною 2019 року. Після затвердження нового макроекономічного прогнозу показники у бюджеті переглянуть.

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 грн на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трлн 79 млрд грн. Витрати – 1,17 трлн грн, дефіцит бюджету – 2,09 % від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 грн за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 млрд грн – до 245,8 млрд. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 млрд, на розвиток дорожньої інфраструктури – 74,4 млрд, фінансування Пенсійного фонду – 172,6 млрд.

Також у бюджеті передбачено 438,1 млрд на виплату державних боргів – це близько 40 % бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Утім, в уряді наголосили, що проєкт бюджету, який внесли до Ради, складено на економічному прогнозі попереднього уряду. Також бюджет не враховує всіх запланованих реформ, які Кабмін планує провести, зокрема земельної. Тому остаточні цифри щодо доходів, курсу валют, дефіциту та іншого будуть відомі до розгляду документу депутатами у другому читанні, яке має відбутися до 2 листопада.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкту.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєктів, розглядають трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки.

Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

1 комментарий

Залишити коментар