Середа, 23 вересня

Минулого тижня глава компанії SpaceX Ілон Маск представив довгоочікуваний космічний корабель Starship, який на сьогодні є найпотужнішим і найбільшим. Повідомляється, що Starship зможе перевозити до 100 людей за раз і стане основним транспортом під час колонізації Марса та Місяця. Але от щодо останнього Маск нещодавно засумнівався.

Каліфорнійський підприємець заявив, що колонізація Місяця буде великим викликом для людей, оскільки там недостатньо ресурсів, зокрема вуглецю.

«Великою проблемою для дозаправки Starship на Місяці є пошук джерел вуглецю. Ймовірно, великі його поклади є в кратерах від метеоритів. Те ж саме стосується водню і кисню», – написав Ілон Маск у своєму твітері.

Річ у тому, що ці ресурси на Марсі можна черпати з розрядженої атмосфери Червоної планети, а на Місяці атмосфери практично немає. Поки єдине джерело необхідних ресурсів для колонізації земного супутника – це поклади льоду, які нещодавно знайшли в кратерах на полюсах Місяця і з яких можна добути воду та водень для створення ракетного палива та підтримання життя людей.

Але в планах Маска колонізація передбачає створення на Місяці та Марсі складів із виробництва палива з водню і вуглецю. Останнього якраз немає на земному супутнику, і люди поки не знають, як його там виробляти у великих масштабах.

Експерти пояснюють, що добувати вуглець із ґрунту Місяця може бути дуже непростим завданням, на яке підуть роки. Навіть на Землі процес такого видобутку може тривати кілька десятків років.

Залишити коментар