Вівторок, 1 грудня

Сахарська срібна мураха, названа на честь того місця, де вона живе, може робити 50 кроків у секунду, долаючи за цей час 85,5 сантиметрів. Щоб уявити це в перспективі, підкреслюють автори відкриття, треба врахувати, що знаменитий спринтер Усейн Болт робить чотири кроки в секунду.

Ці мурахи живуть у пустелі Сахара, де температура може досягати 60 градусів Цельсія. У період активності, вдень, вони бігають по пісках пустелі в пошуках комах і дрібних тварин, які стали жертвою спеки.

Як з’ясували вчені, комахи збільшували довжину кроку більше, ніж у чотири рази: з 4,7 до 20,8 міліметрів. При цьому дослідники відзначили відмінну синхронізацію кінцівок у мурах. Тривалість кроку у сахарських срібних мурах була всього 7 мілісекунд.

«Ці особливості можуть бути пов’язані з місцем проживання комах серед піщаних дюн. Такий рух може запобігти занадто глибокому зануренню ніг тварини в м’який пісок. Але навіть серед пустельних мурах срібні мурахи особливі»,  сказав провідний дослідник Харальд Вольф із Університету Ульма в Німеччині.

Вчені записали швидкість самих мурах, встановивши камеру на вершині тунелю, який веде в мурашник. Тепер вони хотіли б вивчити швидкості скорочення м’язів цих мурах. На їхню думку, швидкість роботи м’язів може бути найшвидшою з коли-небудь виявлених.

Відкриття зробили науковці з Університету імені Сунь Ятсена. Довжина тіла раніше невідомої науці комахи становить 3−4 міліметри. Вона живе на поверхні моря, іноді ховається в крихітних отворах коралів і харчується членистоногими.

Залишити коментар