Вівторок, 24 листопада

«Тук-тук», – раптово постукали до нас із самого дна. Хор ім. Верьовки взяв участь у номері «Кварталу 95», де разом із Євгеном Кошовим заспівав пісню про спалення будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Комік запевнив, що хата згоріла «зі стида», чи чекає те ж саме на легендарний хор – у реакціях.

Виступ хору ім. Верьовки непоміченим не лишився. Якщо ви раптом ще не бували сьогодні у фейсбуці, то ловіть спойлер: це головна тема обговорень. Настільки, що до неї вже підключилися представники влади. Наприклад, міністр культури Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою та зізнався, що йому соромно за народний хор України.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов наголосив, що для зовнішніх інвесторів подібні жарти виглядають дуже погано. Адже за кордоном Гонтареву сприймають як видатну реформаторку, котра перебуває під тиском Коломойського через рішення по «ПриватБанку». До того ж (як несподівано) Захід не розуміє, наскільки незалежна нинішня влада від Коломойського та інших олігархів. Отак заспівав хор Верьовки, солістом був Кошовий, а страждатиме інвестиційний клімат країни.

Свою думку висловив і… Ні, знову не президент. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Каже, держава у нас демократична, тому й жартувати в нас можна будь-кому і про що завгодно. І взагалі, якби це був не «Квартал», то ніхто б цього не помітив. Ну, пане Олексію, ми вас почули. Хоч і не через «Квартал».

Народна депутатка Ірина Геращенко наголосила, що не лише політики, але й цілі колективи можуть втратити репутацію за п’ять хвилин, свідками чого ми з вами й стали. На переконання колишньої заступниці спікера парламенту, хор має вибачитися і перед Гонтаревою, і перед тими, «хто любив їхню творчість».

Також нардепка зазначила, що виступає категорично проти того, аби хор Верьовки закривав нинішню сесію ВР і відкривав наступну. За словами Геращенко, цей колектив цієї каденції та за цього керівництва втратив на це моральне право. Ну, зате у Кошового, думаю, ще знайдеться підробіток.

Історик та публіцист Вахтанг Кіпіані написав, що у такий момент хочеться побачити, як «згорять хати Зеленського, Шефірів, Кошового і художнього керівника хору». Ну, а з ними – персональні надбавки для артистів, які отримують кошти платників податків за роботу в «національному» колективі.

Депутат Микола Княжицький переконаний: можна не любити і засуджувати Гонтареву, але радіти підпалу її будинку – це ніби гадити голим задом посеред вулиці. Приблизно однаковий культурний рівень.

Письменник Андрій Кокотюха впевнений: Зеленський та «Квартал» – не проросійські, а саме прорадянські, і хор Верьовки тут ні до чого. На думку автора, тут не в окремому музичному колективі проблема, адже співає «Кварталу» інший хор – 73 % виборців.

Екснардеп Мустафа Найєм не без іронії додав, що про такий резонанс та рівень обговорення не міг мріяти жоден вокально-інструментальний колектив. До слова, колишній журналіст зазначив, що вся ця «відомість» прийшла у день смерті Григорія Верьовки. Отже, можна пригадати, випити й забути: історію хору, його ім’я та окремо всіх, кому цей номер «Кварталу» здався смішним.

Заступниця міністра культури Ірина Подоляк зауважила: хайп спадає за кілька днів, потім починається «ходіння по муках», наймаються фахівці, аби стишили конфлікт, звільняється той, хто «створив конфлікт», а… шаровари і віночки далі залишаються національним фетишем.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва натомість вважає, що номер «Кварталу» – це чудовий подарунок для Гонтаревої. Адже тепер вона може використати його в будь-якій доповіді як доказ чорного піару з боку Коломойського. А ще як свідчення того, як дружні структури президента використовують державний хор для своїх брудних потреб.

Політична експертка Олеся Яхно також розкритикувала номер «кварталівців», зазначивши, що цього разу вони розповіли все про «рівень складу команди Зеленського».

Письменник і перекладач Остап Українець наголосив, що «Квартал» не генерує нічого культурно вартісного, мовляв, для них культура – це «робота на партзамовлення».

Блогер Сергій Марченко запевнив, що найстрашніше в цій ситуації – не виступ хору, не дно, пробите Кошовим і Ко, а те, що декілька тисяч людей в залі сміялися над цим «туалетним гумором». 

Народна депутатка Яна Зінкевич переконана, що тепер хор ім. Верьовки не має жодного морального права відкривати та закривати сесії ВР. Адже всю свою репутацію колектив втратив за один вечір.

Блогер Карл Волох вважає, що замовником цього номеру був не хто інший, як… І знову неочікувано – олігарх Ігор Коломойський.

Екснардеп Борислав Береза зауважив, що і «Квартал», і президент із цього приводу мовчать, так ніби у сценарії була прописана саме така реакція

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. То, что РЖАЧКА 95 морально ущербна известно всем и давно. Теперь к этой совковой ущербности присоединился известный хор. Это значит, что традиционные чувства порядочности и сочувствия нашего украинского народа новая зелёная власть хочет заменить пахабщиной и придурковатостью -ПОЗОРИЩЕ!

Залишити коментар